Formule, golf, kroje. I to jsme my, předvádí se politici na Facebooku

  18:40aktualizováno  18:40
Téměř jeden a půl miliardy uživatelů z celého světa má Facebook. Tři čtvrtiny z nich ho navštěvují denně. Mezi nimi je i spousta politiků z Vysočiny. Ti na sociálních sítích pečou, předpovídají počasí i „závodí“ v Monze. Vedle oficiálních fotografií rádi zveřejňují i ty méně vážné.

Jedním z velmi aktivních politiků na sociálních sítích je krajský náměstek Libor Joukl. Tento jeho snímek je z návštěvy Itálie. | foto: Facebook

„Celkem mne fascinuje, kolik vašeho času jste schopni promrhat na Facebooku, ačkoliv každý ten čas máme omezen.“

Tento vzkaz napsal pět měsíců před svojí smrtí na svém profilu první hejtman Vysočiny František Dohnal. A ve svém úplně posledním příspěvku dopsal na stejné místo o dva měsíce později: Nezapomeňte, čas je krátký na to, abychom ho mohli plýtvat na blbosti.

František Dohnal zemřel v létě roku 2013. Od té doby je nepřehlédnutelný další rozmach sociálních sítí. I politici z Vysočiny už se většinou naučili využívat faktu, že tak tráví hodně lidí spoustu času.

Joukl nasadil pluh, vítězil v Monze a sbíral senegalské inspirace

Díky tomu se třeba internetoví přátelé náměstka hejtmana Libora Joukla mohli dozvědět, že zima bude po dvou hubených letech bohatá na sníh.

Politik to předpovídá svérázným způsobem. Už v půlce října totiž své sekačce na trávu přidělal radlici a udělal z ní sněžný pluh. Její snímek dal na sociální síť.

„Stejně jako moji cestáři jsem připraven na zimu do prvního sněhu. Dva roky jsem radlici nenasadil. Dnes mi něco říkalo...“ popsal své letošní tušení náměstek pro dopravu.

Fotogalerie

Kromě oficiálních fotek typu stříhání pásky nechává nahlédnout i do zákulisí. Před časem byl třeba v pražském Top hotelu na konferenci o železnici. „Mimo jiné tam přednášel monsignor pověřený senegalskou vládou ke stavbě tamní železnice. Zaujala mne jedna pasáž. Pokud si vyberou někoho, kdo dělá danou práci dobře, tak mu to prostě zadají. Podařilo se jim to vysvětlit jak Světové bance, tak Evropské investiční bance, které je financují. To náš zákon nezná, proto se staví tak, jak se staví - kvalita pokulhává, ale je to nejlevnější,“ popsal Joukl.

A pochlubil se i tím, že byl na okruhu formule 1 v italské Monze, kde si prohlédl třeba místnost, v níž zasedá šéf Bernie Ecclestone. A postavil se na stupně vítězů - doprostřed na nejvyšší místo s číslem jedna.

Vítězné pózy má zřejmě rád, na jednom z dalších snímků z cesty do Itálie se usmívá s lahví sektu a pohárem. Delegace z kraje byla na výstavě Expo 2015 v Miláně, kde se prezentovala i Vysočina.

Krajská radní se ráda chlubí svým pekařským uměním

Senátor Miloš Vystrčil má mezi příspěvky z výlovů rybníků jeden, kde stojí na charitativní akci uprostřed dívek ze soutěží Miss. Ruku na jeho rameni tam má kráska z Ukrajiny. „Dlouho jsme se společné fotografii bránili, ale dívky nedaly jinak,“ popsal politik. Kromě něj je mezi dívkami i náměstek jihlavského primátora Milan Kolář.

Krajská radní Jana Fialová ukazuje na síti kromě snímků z pracovních akcí i domácí pochoutky, které doma vytváří. Tyto její příspěvky mívají větší ohlas než ty „oficiální“.

„Dnes jsem pekla prezidentskou bábovku, vřele doporučuji. Kombinace čokolády, másla, ořechů a smetany je ideálním moučníkem pro podzimní dny,“ napsala. A její přátelé si ve smršti komentářů vyžádali recept.

„Chvilka u televize. Zdeněk Pohlreich vaří nedělní menu. To mě fakt baví, ráda vařím tak jako on. A tohle je sakra inspirace,“ napsala Jana Fialová v dalším příspěvku.

I ona byla před časem pracovně v Miláně na výstavě Expo, což dokladovala na fotkách. Se studenty navštívila i salon pánské módy Lanieri.

Multikulturní mléčný výrobek v rukou novoměstského starosty

To brodská poslankyně Jana Fischerová sklidila značný ohlas fotkou, kde má kroj, jenž by mohl budit spíš dojem, že zasedá v rakouském parlamentu. „Užili jsme si s manželem Kirchtag ve Villachu,“ vysvětlila ke snímku, kde má muž vedle ní krátké kalhoty a bílé podkolenky.

A v poslední den letních prázdnin vzbudila podobný zájem černobílou fotkou z jejího prvního školního dne. „Je to už pár pátků, co to bylo,“ podotkla ke snímku.

Sociální sítě hodně využívá i starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Vedle příspěvků typu „konečně jsme opravili cestu ke koupališti“ se svěřil i s jedním otřesným gastronomickým zážitkem.

V jednom obchodě si koupil výrobek z jisté mlékárny, jehož trvanlivost měla končit až za tři týdny. Když ho otevřel, hrály tam plísně několika barvami. „Jak to chutnalo, Michale?“ zeptal se v komentářích Libor Joukl. Starosta odpověděl: „Neměl jsem odvahu. Ale je fakt, že to byl vskutku multikulturní výrobek.“

A třeba krajský radní pro oblast zemědělství Zdeněk Chlád ukazuje kromě snímků z různých chovatelských výstav a podobných oficiálních akcí, že také rád hraje golf. Sezonu letos zakončil v areálu na Karlštejně, kde byl šestý ze šestatřiceti soutěžících.

Autor:

Nejčtenější

Podnikatel z Brodu zabil svoji ženu, pak ji nahlásil jako pohřešovanou

V místě nálezu utonulé poblíž rybníka nedaleko Habrů v pátek 2. srpna dopoledne...

Obviněným z vraždy osmačtyřicetileté ženy z Havlíčkova Brodu, jejíž zmizení na konci července nahlásil manžel, je podle...

Zavražděná z Havlíčkova Brodu pachatele dobře znala, obviněný je ve vazbě

V místě nálezu utonulé poblíž rybníka nedaleko Habrů v pátek 2. srpna dopoledne...

Vysočinským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který na konci července zavraždil osmačtyřicetiletou ženu z...

Chomutov začal první ligu vítězně, uspěly i Budějovice. Vsetín doma padl

Václav Čejka (vlevo) z Třebíče atakuje Jana Veselého z Českých Budějovic.

Chomutovští hokejisté po konci v extralize vstoupili do první ligy výhrou nad nováčkem Sokolovem 4:1. Další neúspěšný...

V Jihlavě vzniklo obří datové centrum, skladují v něm 10 petabajtů

Specialista Pavel Pokorný vytahuje šuplík jedné ze skříní ve speciální...

Nenápadná místnost v suterénu jedné z budov v areálu krajského úřadu na Žižkově ulici v Jihlavě skrývá technologický...

První liga: Budějovice vyhrály i potřetí, zatím neztratila ani Poruba

Českobudějovický útočník Radek Prokeš (vlevo) se snaží uniknout Lukášovi...

Hokejisté Českých Budějovic a Poruby potupili ve třetím kole první ligy soupeře devíti góly a vládnou tabulce se...

Další z rubriky

Žďár otevřel novou sportovní zónu s tenisovou halou, klubovnou a šatnami

Nově zrekonstruovaná sportovní zóna se šatnami, zázemím, vyhlídkovou terasou,...

Sportovci ve Žďáře nad Sázavou dostali od města velký dárek. Dokončena byla rozsáhlá rekonstrukce sportovního areálu na...

Podnikatel z Brodu zabil svoji ženu, pak ji nahlásil jako pohřešovanou

V místě nálezu utonulé poblíž rybníka nedaleko Habrů v pátek 2. srpna dopoledne...

Obviněným z vraždy osmačtyřicetileté ženy z Havlíčkova Brodu, jejíž zmizení na konci července nahlásil manžel, je podle...

Stavba diskutované cyklostezky u Sázavy stojí, dělníky překvapila skála

Dělníci dostavují jediný chybějící úsek cyklostezky podél Sázavy v centru...

Na diskutované stavbě nové cyklostezky podél Sázavy v Havlíčkově Brodě se nepracuje a nabírá zpoždění. Je to způsobeno...

Najdete na iDNES.cz