ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

V hledaném fordu ujížděli zloději a stříleli po muži, který je pronásledoval

  • 11
Za čtvrteční naléhavou výzvou policie z Vysočiny, která pátrala po Fordu Focus, bylo pátrání po nebezpečných zlodějích. Přistihl je muž, kterému se vloupali do garáže, a začal je pronásledovat. Následovala automobilová honička, při níž pachatelé po muži stříleli. Policie je již všechny dopadla.

Oznámení, že se tři zloději vloupali do volně stojící garáže u hájenky na Třebíčsku, přijali policisté kolem půl třetí odpoledne. Do garáže vnikli po vypáčení visacího zámku na petlici. Uvnitř odcizili kompresor a různé nářadí.

Zloděje ovšem při krádeži přistihl majitel garáže. Zloději se před ním dali na útěk, sedli do stříbrného Fordu Focus a ujížděli. Majitel je začal pronásledovat svým automobilem.

„Pachatelé při útěku použili střelbu z blíže nezjištěné střelné zbraně a do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. Při dramatické honičce nebyl nikdo zraněn.

Protože pachatelé stříleli, vydala policie naléhavou výzvu veřejnosti o pomoc s pátráním po stříbrném voze. Pachatele považovala za velice nebezpečné.

Pro podezřelé si do domu přišla zásahová jednotka

Velice rychle se sešlo několik tipů. Vůz kriminalisté vypátrali kolem šestnácté hodiny odstavený u domu v malé obci na Žďársku. „Z vozidla byly odstraněny registrační značky,“ poznamenala Čírtková.

Zásahová jednotka pak vnikla do domu, kde zadržela dva muže. Kriminalisté si zároveň ověřili, že se na krádeži skutečně podíleli tři. Zbývajícího zadržela o chvíli později.

„Trojice pachatelů je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Další okolnosti případu jsou předmětem policejního prověřování. Stejně tak kriminalisté prověřují, zdali trojice pachatelů nemá na svědomí další trestnou činnost,“ konstatovala policejní mluvčí.

Všichni tři pachatelé jsou momentálně v policejní cele.