Strážníci byli příliš horliví a nešetřili pokutami, vadí opozici v Brodě

  8:47aktualizováno  8:47
Městská policie v Havlíčkově Brodě měla o víkendu žně. A to takové, že se její počínání při tradičním podzimním Trhu řemesel dostalo až na pondělní jednání zastupitelů města. Podle kritiků totiž byli strážníci příliš horliví při vybírání pokut za špatné parkování. A to v době, kdy Brod nemá dostatek parkovacích míst.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Všechna parkoviště byla v sobotu naprosto plná. Nedivím se, že řidiči stáli i tam, kde neměli. Opravdu nebylo v celém městě kde nechat auto. Městská policie za tohoto stavu rozdávala jednu pokutu za druhou, byla jich snad stovka. Strážníci byli až příliš horliví,“ zlobil se na jednání zastupitelstva komunista Vladimír Frič.

„Celý rok jejich skvělé práce je jedním dnem pryč,“ dodal.

„Je to tak. Auta třeba stála nahoře na Smetanově náměstí i vedle Skaut klubu, kde se jinak stát nesmí. Nikomu tam vozy nepřekážely, ale asi dvanáct v řadě jich mělo nasazenou botičku,“ přidal se pirát Jan Kerber.

Trh řemesel, na který se sjíždí tisíce lidí ze širokého okolí, spolupořádá město dvakrát do roka. Letos na podzim je situace o to komplikovanější, že Havlíčkův Brod přišel o největší parkoviště ve městě - v Žižkově ulici, na jehož místě se staví krajská knihovna. Návštěvníci trhů nemohli najít místo k zaparkování a tak nechávali auta kdekoliv.

„Jestliže při svatbách dovolíme parkovat na středové ploše náměstí, proč při akci, která je tolik oblíbená, nedovolíme stát tam, kde se to běžně nesmí?“ ptal se Frič.

Většina případů byla na oznámení, tvrdí velitel strážníků

Podle ředitele městské policie Jana Pavlíka ale strážníci dělali jen svou práci a nepostupovali nikterak neobyčejně přísně.

„Většina případů, kterých rozhodně stovka nebyla, byla na stížnosti lidí. Když někdo zablokoval autem vjezd či garáž, nemohli kluci dělat nic jiného. To by si pak občané mohli oprávněně stěžovat, že oni pokuty za špatné parkování kdykoliv jindy v roce dostávají a návštěvníci trhů ne,“ podotkl.

„Město jsem projížděl a děsilo mě, co někteří řidiči předváděli,“ doplnil Pavlík. Zmínil přitom třeba dvě auta stojící na přechodu pro chodce naproti kostelu Nanebevzetí Panny Marie hned vedle náměstí.

„Městská policie musí postupovat dle zákona,“ zastal se strážníků i starosta Jan Tecl. Přislíbil ale před dalšími trhy diskusi o vyčlenění stání pro návštěvníky akce.

Podle místostarosty Libora Honzárka se situace zlepší, až město vybuduje nové centrální parkoviště na tavzvaném „cirkuplace“ naproti Bille v Masarykově ulici. S jeho výstavbou počítá v nejbližší možné době.

Nejčtenější

Staal gratuloval Nečasovi: Za rok budeme v Carolině slavit Stanley Cup

Martin Nečas (vpravo) slaví se spoluhráči ze Charlotte triumf v Calder Cupu.

Mise s názvem AHL 2018/19 došla v případě hokejisty Martina Nečase svého naplnění. Bývalý útočník Komety Brno pomohl...

Jihlava marně navrhovala opakovaní baráže. Neumožňuje to soutěžní řád

Jihlavští fotbalisté smutní, v baráži s Karvinou postup do nejvyšší soutěže...

Otevřenou výzvu fotbalové Jihlavy, která po baráži o první ligu žádala odstoupení Jozefa Chovance a Martina Wilczeka z...

Volič testoval komisi, objevil chybu a podal návrh na neplatnost voleb

Ilustrační snímek

Výsledky voleb do Evropského parlamentu rozporují dva voliči z Vysočiny. Podle nich pochybily při sčítání přednostních...

Jihlavský šéf: Jsou hranice, kde „diplomatická“ cesta není dostatečná

Nový výkonný ředitel Jihlavy Jan Staněk

Fotbalová Jihlava pokračuje po kontroverzní baráži o první ligu ve veřejné kritice, klub v dalším prohlášení navrhl,...

V Telči zapsané v UNESCO prodávají historickou bránu vedoucí k náměstí

Historickou stavbu v Telči dobře znají kromě místních i turisté z celého světa....

Nebývá obvyklé, že by se prodávaly brány k náměstím. Navíc ve městech, jejichž historická jádra jsou zapsána na seznamu...

Další z rubriky

Přeškolovací tábor v Lípě názvem klamal, Židé si tu zvykali na Terezín

Vězni tábora v Lípě při práci. V popředí SS dozorce tábora Anton Schmeiler....

V Lípě nedaleko dnešního Havlíčkova Brodu byl na počátku druhé světové války postaven takzvaný přeškolovací tábor. Byl...

Aby vyhověla zákonu, utratila Přibyslav 50 milionů za novou kanalizaci

Dělníci pracují na výkopu kanalizace.

Přibyslav dokončila jednu z největších investic od roku 1990. Podařilo se ji vybudovat kanalizaci v místních částech...

V Telči zapsané v UNESCO prodávají historickou bránu vedoucí k náměstí

Historickou stavbu v Telči dobře znají kromě místních i turisté z celého světa....

Nebývá obvyklé, že by se prodávaly brány k náměstím. Navíc ve městech, jejichž historická jádra jsou zapsána na seznamu...

Najdete na iDNES.cz