Diskuse k článku

Kontrola ve firmě podnikatele roku: „Byly v tom prvky šikany,“ říká

Získal krajský titul Živnostník roku 2010. Teď ale Dušan Tripal bojuje s finančním úřadem. Na základě hloubkové kontroly svého podnikání musí zaplatit státu přes dva miliony kvůli špatnému účetnictví. Způsob auditu se mu však nelíbí a hovoří i o šikaně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chozé7979

finančáky

Finanční úřady v Telči, HB a Žďáru to je radost. Totální šikana a hledání detailů místo kontroly poctivosti odvodu daní. A když se nemůže nic najít, tak alespoň v rámci našeho dobrého vztahu musíme najít aspoň pár tisíc, jinak jsem budeme muset přijít znova za pár měsíců. Tohle Vám klidně řeknou ( i když ne tak napřímo). A nebo Vás nechají podepsat papír, že u vás byli týden (přitom to byly dva dny a pak vyrazí na tři dny na placeno dofču). No prostě typická vizitka tohodle tragickýho státu.

0/0
9.12.2011 10:20

garling

podnikateli

100tisíc navrch tě už nezabije, pořid si pořádnou kulovnici na tu verbež.

0/0
9.12.2011 10:16

modrý pták

Podobnej jako pan Kadlec...

...seděl blahý paměti v Třešti. Kvůli němu se stejně jako v Telči podnikatelé raděj registrují jinde. Příznačné je, že pan starosta o tom moc neví!8-o

0/0
5.12.2011 9:55

ellav

doporučuji:ondřej dráb obrana před daňovou kontrolou

str.29:" Nejčastější chybou ... je snaha správců daně postihovat v rámci daňové kontroly případná účetní pochybení daň.subjektu prostřednictvím zvýšení jeho daňové povinnosti. Tento postup se v praxi pojevuje tak, že správce daně daňovým subjektem nesprávně zaúčtovanou, avšak daňově správně posouzenou transakci posoudí dle jejího účetního zachycení a případný daňově uznatelný náklad posoudí jako náklad daňově neuznatelný pouze na základě zaúčtování. A to bez ohledu na to, že daňový předpis v otázce daňové uznatelnosti příslušného nákladu na jeho účetní zachycení vůbec neodkazuje, tj. bez ohledu na to, že je na místě daný doklad ... posuzovat pouze podle toho, zda jeho podstata (nikoliv zaúčtování) splňuje tímto předpisem stanovená kritéria". Já osobně,jako právník, doporučuji: Braňte se před takovou hloupostí!

0/0
4.12.2011 14:45

szantus

Stejné jako v HB

.. to se pak nesmí divit, když se firmy přeregistrují do Prahy - tam tyhle šikanózní praktiky nemají...

0/0
4.12.2011 11:16

masoreti

ti úředníci to mají těžké

kontroluji málo nebo povrchně, tak se jim každý směje, jak je oblafli. když kontrolují moc a důkladně, taky špatně, to prý zase buzerují. a ještě jsem nepochopil, proč se ta daňová kontrola uvádí do souvislosti s tim, že pán je podnikatel roku, to je jako nedotknutelný?

s tím mobilem to bude asi takto: je příliš drahý, a fú asi zajímá, jak může drahý mobil vylepšit hospodářský výsledek firmy zpracovávající odpad, ve srovnání třeba s mobilem za běžnou cenu. zedník by měl taky asi problém před fú obhájit, proč na zakázky dojíždí v panameře.

0/0
4.12.2011 9:57

Kidkid

Re: ti úředníci to mají těžké

A co je úředníkům do toho, pokud řádně platí daně? Co je to drahý mobil? Jestliže někdo podniká, tak asi potřebuje mít v mobilu 1000 adres a další záznamy. Nakonec je to jeho věc. Tak nemohou podnikatele srovnávat s důchodcem co volá na 10 čísel a z toho 2 jsou lékaři a jedno do nemocnice.

Úředníci by to těžké neměli, kdyby se jednalo o odboríky a ne o laické diletanty. Za totality na kontroly chodili zkušení revizoři, kteří revize hospodaření dělali desítky let, měli v malíčku všechny fígle a dokázali rozlišit co je podstatné a co prkotina.

Podle článku tuhle revizi dělal někdo, kdo o účetnictví i revizích hospodaření ví starou belu a chová se jako dle příručky : Kotrolorem za 1 den snadno a rychle.

Dovedu si představit, jak kontrolují jinou firmu, která je klidně oblafne a pak to oblafnutí ještě vítězoslavně zveřejní.

0/0
7.12.2011 10:53

denek

Kontroly tohoto typu

jsou na udání. Jestli chce syn ředitele FÚ dělat to samé, tak bude mít majitel firmy smůlu, přijdou za dva roky znovu a budou chodit tak dlouho, dokud firmu nepoloží. Naopak některé s FÚ "spřátelené" firmy nejsou kontrolovány za celou dobu své činnosti ;-O

+1/0
4.12.2011 9:28

Kidkid

Re: Kontroly tohoto typu

Majitel firmy přeregistruje firmu do Prahy s provozovnou v Telči a úředníci mají po kontrolách. Jinak dle mně jsou současní úředníci na dvě věci. Jejich lenost a neznalosti je do nebe volající a někdy i pitomost. Kde jsou ti zkušení úředníci a kontroloři, kteří dokázali vyhmátnout podstatné a nezabývat se pitomostmi? Asi dlouho v důchodu. Tyhle rychlokvašky s VŠ jsou dobré leda na nošení svačiny nebo zametání podlah. Nic jiného nezvládnou!!

0/0
7.12.2011 10:43

other_side

!!!

To je tak, když se duševně choří úředníci vezou na těch slabších.

0/0
4.12.2011 9:21

Najdete na iDNES.cz