Diskuse k článku

Jihlava chce vymýtit hazard, majitelé varují před nelegálními hernami

Politici z krajského města Vysočiny chystají konec hazardu. Plánují, že do začátku roku 2015 z celé Jihlavy zmizí výherní automaty i videoloterijní terminály. Blikající poutače heren hyzdí řadu domů v historickém centru. Městská kasa navíc z hazardu má jen pár milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cover72

No jo, s těmi nelegálními je to pravda

Vzpomeňte si na prohibici v USA. Tam chtěli také vymýtit "démona alkoholu" - jenže BEFELEM LIDI NEPŘEDĚLÁTE. Kdo chce hrát, bude hrát dál - a velká poptávka s extrémními zisky, kde je "zmizena" všechna zákonů dbalá konkurence, je živnou půdou pro mafie.

To by se mohlo vymstít.

0/0
7.12.2011 10:35

l.hron

Regulace trhu

Cožpak se lidé neumí rozhodnout sami za sebe. Proč volení zástupci berou ostatním jejich svobodu. Svobodu jak  naloží se svými penězi, svobodu podnikání, svobodu jak naloží se svým volným časem a se svým životem.  Nepřeháníte to páni radní s tou starostlivostí? To, že spravujete toto město vám snad ještě nedává právo rozhodovat o svých voličích jako o stádu ovcí. Říkat jak mají nakládat se svými několikrát zdaněnými penězi a se svým volným časem.  Myslíte, že regulací trhu ochráníte hloupé ovečky před lákavými reklamami a ochráníte jejich peněženku. Asi ano. Proto děláte dobře páni radní, když zavíráte herny, aby lidé nepropadali závislosti na automatech. Pokud máte takový pocit, že bez regulací město nemůže fungovat, navrhuji ještě : Zavřít restaurace, tam se lidé opíjejí a léčba v protialkoholních léčebnách stojí společnost hodně peněz. Taktéž bych zavřel masny, protože tam prodávají potraviny plné cholesterolu. Zrušil bych též MHD, aby občané chodili pěšky a udržovali si kondici.

0/0
5.12.2011 14:15

dbai

Re: Regulace trhu

Plácáte nesmysly, nebo že by potrefená husa? Asi jste si nevšiml, že hraní na automatech nezřídka vyvolává chorobnou závislost. S ní je spojená vysoká kriminalita a hluboký sociální rozvrat nejen postižených, ale i jejich rodin. Na to pak doplácíme my všichni. Přitom z toho nikdo nic nemá, kapsy si napakuje jen provozovatel herny a obec dostane jen malé držhubné. Já bych tyhle herny zakázal všude, nic dobrého z toho nekouká, jen samé maléry.

0/0
5.12.2011 15:16

Makovarka

Už to měli udělat dávno

a Hrabal ať si hrabe jinde.

0/0
5.12.2011 11:34

Najdete na iDNES.cz