Vysočina láká turisty na filmovou hru, průvodcem je herec Josef Dvořák

  8:41aktualizováno  8:41
Organizace Vysočina Tourism, která se v kraji stará o turistický ruch, vyhlásila letošek rokem Filmové Vysočiny. To je šance pro milovníky filmů, kteří se touží podívat na místa, kde se natáčela Pyšná princezna či Anděl páně 2. Nebo chtějí poznat místa, kde mnozí herci vyrůstali. Čeká na ně zážitková hra.

Projekt zaštítí herec a rodák z Vysočiny Josef Dvořák. V rámci Festivalu rekordů v Pelhřimově bude zároveň uveden do síně slávy Agentury Dobrý den za nejčastější ztvárnění vodníka. | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Organizace vydala k této příležitosti novou tematickou publikaci, mobilní aplikaci, chystají se besedy a promítání. Od dubna by měla také odstartovat zážitková turistická hra s názvem Klapka, filmová Vysočina poprvé.

Hra zavede turisty na 26 filmových míst na Vysočině, která si režiséři vybrali jako kulisy pro své natáčení. Navštíví tradiční i méně známé lokace a nasměruje je i do rodišť známých filmových osobností v kraji.

„Z těch tradičních míst na mapě jsou hrady Lipnice a Ledeč nad Sázavou, zámek Telč, z těch méně známých Michalův statek v Pohledi, záchranná stanice v Pavlově či příroda Žďárských vrchů v okolí Samotína a Sněžného,“ říká Michal Plaček za Vysočina Tourism.

Návštěvníci splní drobné úkoly a následně je zaznamenají do speciálního pasu, který bude od dubna k dispozici ve všech turistických centrech v kraji, aby na závěr svého filmového putování získali třeba i odměnu.

Vylosovaní výherci budou mít možnost užít si pobyt ve filmovém Letohrádku svatý Vojtěch, navštívit filmové ateliéry nebo získat deskovou hru Vysočina.

Hrou zájemce provede nejčastější vodník, herec Josef Dvořák

Projekt zaštítí herec a rodák z Vysočiny Josef Dvořák. Kromě toho, že namluvil některé spoty a má úvodní slovo v turistickém pasu, bude v rámci Festivalu rekordů v Pelhřimově uveden do síně slávy Agentury Dobrý den. „Zároveň bude zaregistrován rekord za nejčastěji ztvárňovanou roli vodníka,“ upozornil Plaček.

Součástí turistické hry bude i pátrání po „keškách“. „Na patnácti místech Vysočiny jsme ukryli schránky s úkoly, jejichž rozluštění odkryje mnohá tajemství o filmech i reáliích našeho kraje,“ prozradila produktová manažerka Vysočina Tourism Magdaléna Svatoňová s tím, že jednotlivá místa budou zaznamenaná v turistickém pasu a označená piktogramem lupy.

Součástí celého projektu jsou také doprovodné akce. „Například už od začátku roku probíhají v Centru dokumentárního filmu večerní setkání s filmařskými osobnostmi. Panský dvůr a zmíněné centrum budou společně pořádat filmařské příměstské tábory. V Telči, Počátkách a v Novém Městě na Moravě se zase chystá projekce filmů natáčených na Vysočině a besedy s filmovými osobnostmi,“ dodal Plaček.

Nejčtenější

Mladík usnul na poli s hrachem, sekačka ho připravila o části nohou

Při tragické nehodě na Přerovsku zemřeli dva lidé (7. června 2019).

Mnohočetná zranění utrpěl čtyřiadvacetiletý mladík, který v úterý odpoledne usnul na poli u Brtnice na Jihlavsku....

Dvacetikilometrové kolony na D1 mohou kvůli zúžení trvat až do středy

D1 Kolaps u Velkého Meziříčí

Dvacetikilometrové kolony, místo plynulé jízdy jen popojíždění, ztracené desítky minut. Tak od počátku týdne vypadá...

Dálnici D1 u Velkého Meziříčí už od rána oboustranně blokovaly kolony

Kvůli zprovoznění části dálnice D1 a zakreslení vodorovného značení na 45....

Provoz na dálnici D1 na Vysočině u Velkého Meziříčí v pondělí po celý den obousměrně komplikovaly kolony. Auta v nich...

Za rok nikdo většího kapra nechytil. Úlovek studenta je v knize rekordů

Fantastic. Tak pojmenoval Stanislav Blažka z Jihlavy obřího, 32 kilogramů...

Do České knihy rekordů přibyl další zápis. Nově do ní byl zanesen výkon osmnáctiletého Stanislava Blažky z Jihlavy,...

Za smrt chlapce pod koly vláčku navrhla policie obžalobu, tají proti komu

V zábavním areálu Šiklův mlýn zemřel pětiletý chlapec pod koly vláčku (14. 7....

Policie po roce uzavřela vyšetřování tragické nehody, která se stala v areálu zábavního parku Šikland ve Zvoli u...

Další z rubriky

Hračky s námi doma normálně žijí, vypráví sběratelka lidových výrobků

S červenou dřevěnou panenkou si Marta Kovaříková hrávala jako dítě na statku...

Lidové hračky ze všech koutů republiky vlastní Marta Kovaříková ze Svratky na Žďársku. Její rozsáhlá sbírka, byť ona...

Dálnici D1 u Velkého Meziříčí už od rána oboustranně blokovaly kolony

Kvůli zprovoznění části dálnice D1 a zakreslení vodorovného značení na 45....

Provoz na dálnici D1 na Vysočině u Velkého Meziříčí v pondělí po celý den obousměrně komplikovaly kolony. Auta v nich...

Damani, miniaturní příbuzní slonů, mají v jihlavské zoo první mládě

Daman, samotářské a plaché noční zvíře. Od loňska se jejich rodina zabydluje v...

Jihlavské zoologické zahradě se podařilo odchovat první mládě damana pralesního. Unikátní zvíře lze v zoo spatřit jen v...

Najdete na iDNES.cz