Kvůli přechodu zasahuje chodník do vozovky, dělící čáru teprve přemalují

  11:55aktualizováno  11:55
Úprava přechodu pro chodce v jihlavské Havlíčkově ulici překvapila řidiče. Z ničeho nic do poloviny jízdního pruhu zasáhl nový a neoznačený obrubník. Je to pro to, aby přechod splnil veškeré normy, vysvětluje magistrát. Uzoučký jízdní pruh ale nezůstane, akce ještě není dokončena.

Na úpravu přechodu pro chodce a navazující zastávky Na Vyhlídce si jako první stěžovali řidiči městské hromadné dopravy.

„Ten, kdo tohle vymyslel, nakreslil a povolil, patří opatřit medailí za blbost,“ kroutí hlavou jeden z nich, Marek Řezáč.

Jihlavský magistrát letos dokončuje úpravu celkem jedenácti přechodů na území města. Ten v Havlíčkově ulici nedaleko hlavního vlakového nádraží je jedním z nich.

Jenže právě zde do komunikace výrazně zasáhla hrana chodníku. Není označená, nebezpečně vystupuje do vozovky a do zúženého jízdního pruhu se větší vozidlo, včetně vozů MHD, nemůže vejít.

„Tohle je nejhorší úprava, jaká mohla vzniknout,“ kroutí hlavou Jitka Šebová. „Je otázka času, kdy tam bude nějaká nehoda,“ dodává Petr Hrala.

„Když jsem tudy jel směrem od centra k nádraží, málem jsem si urazil kolo,“ popisuje Michal Nováček. „Aspoň nejsem sám. Já jel za tmy a moc k tomu nechybělo,“ odpovídá mu David Burda.

Ještě není hotovo, vznikne tu esíčko, vysvětluje magistrát

Podle zástupců jihlavského magistrátu, který úpravu přechodů zajišťuje, je však vše v pořádku. Jen v tomto případě s tím podstatným rozdílem, že úpravy přechodu ještě nejsou zcela dokončeny.

Fotogalerie

„Chodník už je vysazen do komunikace, ale středová čára ve vozovce je zde zatím původní. Bude posunuta do jejího středu, každý jízdní pruh bude široký tři a půl metru. Vznikne zde jakési esíčko,“ vysvětluje Zdeněk Dvořák z magistrátního investičního oddělení.

Esíčko tu podle něho bude schválně, bylo i policií schváleno.

„Zpomalí tu dopravu. Přechod je u školy, chodí tu děti. Úprava donutí řidiče zpomalit a dávat větší pozor,“ říká Dvořák.

Jak dlouho budou řidiči jezdit přes nedokončené a prozatím nebezpečně vypadající dílo, není dosud jisté. Termín dokončení úprav všech jedenácti přechodů je na konci měsíce října.

„Chtěli bychom to mít hotové dřív, ale problém je s firmami na malování dopravního značení. Není jich mnoho a větším zakázkám, například na dálnici, dávají přednost,“ dodal Zdeněk Dvořák.

Nejčtenější

Noční obloha nad Českem se opět rozsvěcuje, jev lidé hlásí stále častěji

Noční svítící oblaka nad Jihlavou, jak je zachytil fotograf Petr Lemberk. Jde o...

Opět po roce mohli lidé na Jihlavsku v minulých dnech pozorovat zvláštní úkaz na letní obloze. Po setmění se část nebe...

Na farmu už ne! Pomohl mu slovenský parťák, teď se Nečas chystá na galeje

Martin Nečas ze Charlotte se raduje po zisku Calder Cupu.

Jako první se útočník Martin Nečas nedočkavě vrhl na kapitána Patricka Browna, jenž zrovna převzal Calder Cup pro krále...

Softbalisté nadějný náskok neudrželi, s Japonskem na MS padli

Momentka ze zápasu světového šampionátu softbalistů Česko - Japonsko

Čeští softbalisté neudrželi ve třetím utkání na mistrovství světa s Japonskem nadějný náskok 3:0 a s favoritem v...

Softbalisté důležitý souboj zvládli. Na domácím MS porazili Filipíny

Momentka z utkání Česko - Argentina na MS softbalistů.

Čeští softbalisté zvládli na mistrovství světa důležitý zápas s nejslabším celkem skupiny A. V havlíčkobrodské Hippos...

Pracujeme v postoji závodící Sáblíkové, líčí stavbař opravu mostu na D1

Stavbyvedoucí Radovan Hofírek stojí na jedné z šesti lávek, které se pohybují...

Monumentální stavba překlenující údolí řeky Oslavy ve Velkém Meziříčí budí pozornost už od svého vzniku. Loni na podzim...

Další z rubriky

Pracujeme v postoji závodící Sáblíkové, líčí stavbař opravu mostu na D1

Stavbyvedoucí Radovan Hofírek stojí na jedné z šesti lávek, které se pohybují...

Monumentální stavba překlenující údolí řeky Oslavy ve Velkém Meziříčí budí pozornost už od svého vzniku. Loni na podzim...

V Třebíči můžete být na chvíli Karlem IV. s královským pláštěm i korunou

Natáčení záběrů z filmu o Karlu IV. v třebíčské bazilice. V Třebíči vznikaly...

Vedle busty herce Miroslava Donutila nebo třeba historického stereoskopu přichystala Třebíč další turistickou...

Nová školka stojí, otevření však oddálila o rok výroba lůžek pro seniory

Nová přístavba domova pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice je...

V Havlíčkově Brodě vyrostla nová mateřská škola. Budova je postavena, pracuje se na jejím zařízení. Rodiče a děti se na...

Najdete na iDNES.cz