Čtvrt roku jsme denně přijímali nové nominované, kterým jste fandili a posílali hlasy. Neuvěřitelné množství osudů. Bylo by velmi těžké, kdyby byl výběr jen na nás, ale vy jste sedmi tisíci hlasy určili Ženu roku sami. Stala se jí Květa Saturová!

Žena roku 2014 Květa Saturová

29 let, maminka tří dětí, na mateřské dovolené, zakladatelka Naděje pro tebe


„Pracuji po nocích, když uspím tu svou smečku,“

říká Květa Saturová (29), maminka tří dětí a zakladatelka Naděje pro tebe. 


Květa Saturová je droboučká blondýnka s uličnickým úsměvem. V žádném případě bych si netipla, že je maminkou tří dětí. Potkaly jsme se ve fotografickém ateliéru, kde se tři nej­úspěšnější Ženy roku 2014 fotily. A bylo jí všude plno. Pobíhala po ate­liéru, sem tam objala svou kamarádku Jitku a já v duchu žasla nad tou energií, která z ní zářila. Pozitivní člověk na první pohled a po rozhovoru s Jitkou, ženou, která ji nominovala do soutěže, se mi skoro chce říct i anděl, i když to zní jako klišé. Ale posuďte sama.Květa, původním povoláním zdravotní sestra, je s nejmladším ze svých tří dětí, sedmiměsíčním chlapečkem, na mateřské dovolené. Podobně vytížené maminky asi tuší, kolik má Květa volného času „nazbyt“. Přesto, když jí před několika měsíci onemocněla rakovinou kamarádka Štěpánka, maminka čtyřměsíčních dvojčátek, o která se v tu chvíli neměl kdo postarat, Květa nezaváhala ani minutu. Štěpánce nabídla pomocnou ruku a založila pro ni na facebooku skupinu Štěpánka. Zřejmě tenkrát vůbec netušila, jak velký ohlas skupina vyvolá, jak rychle a úspěšně se bude rozrůstat a kolik členů získá. Přibývalo ale jak členů, tak i potřebných. Květě se začaly ozývat další ženy s podobnými osudy, které potřebovaly pomoc. Proto se rozhodla charitativní aktivity rozšířit a založila nadační fond Naděje pro tebe, který podporuje onkologicky nemocné pacienty.


Jedním z nich je i Jitka Srnová, která Květu nominovala do této soutěže. Jitka, která trpí vzácným typem rakoviny – světlobuněčným chondrosarkomem – ale neočekávala jen pomoc, naopak – stala se Květinou pravou rukou a pomáhá jí s chodem fondu. Právě nyní intenzivně pracují na projektu pro onkologicky nemocné děti – Úsměv do nemocnic. Připravují sbírku hraček a finančních darů, ze kterých bude fond kupovat léky a předávat je do vybraných nemocnic. Právě chystají pomoc také pro pětiletou holčičku z Vrchlabí, která trpí mozkovým nádorem. Květa se nám svěřila: „Stále nás překvapuje, kolik je kolem lidí, kteří chtějí pomáhat. Já myslela, že se náš národ dokáže semknout jen při hokeji, olympiádě, maximálně při živelné katastrofě, ale je to naštěstí jinak. Kdybych byla na všechno sama, bylo by to k ničemu. Ale v tuhle chvíli už je s námi tolik lidí, že to, co děláme, není zanedbatelné.“Nedalo mi to, abych se Květy nezeptala, co na její aktivity říká její partner, který si své ženy ve volném čase asi moc neužije. „No, chybím mu. Ale on ví, že se nedá nic dělat. Ví, jak moc mě to baví a že mě každý, byť malý úspěch žene dál. A nevyčítá mi to. Naopak si myslím, že si daleko víc váží toho, co máme a co některým chybí – zdraví.“Pokračování na další straně!


  23:02,  aktualizováno  25. března 2019 22:07