Onemocní-li ve vaší rodině někdo Alzheimerovou chorobou, zasáhne to vás všechny. Nic už nebude stejné, natož lepší. A služby, jaké Jarka Švabachová nabízí, pak budete potřebovat třeba i vy.

Jarka vystudovala matfyz a po sedmi letech mateřské se třemi dětmi začala pracovat ve firmě, kde vedla programátory a konzultanty. Po nějakém čase odešla z firmy pracovat na volnou nohu.

Nápad vybudovat centrum sociálního bydlení měl její manžel, který je architekt. Jarka se svou kamarádkou zjistila, že v Praze chybí péče o lidi s hendi­kepem, speciálně lidi s demencí, a tak padlo rozhodnutí založit centrum Seňorina na pomoc lidem s Alzheimerovou nemocí.

Služby a programy v centru se stále zkvalitňují a snaží odlišit od podobných zařízení. Ve spolupráci Alzheimer nadačním fondem dokonce pořádají Alzheimer Café – sezení či poradny pro rodinné pří­slušníky.

Všechno je normální, tak se jmenuje kalendář, z jehož prodeje putuje výtěžek na podporu Centra Seňorina. Dalším podpůrným projektem jsou Aloisovy ponožky, nesoucí jméno doktora Alzheimera. Každá je jiná a koupíte je v Alze, můžete tak opět podpořit činnost Centra Seňorina. Více na www.centrum-senorina.cz, www.nfsenorina.cz, www.vsechnojenormalni.cz.

Více se dozvíte v aktuálním čísle Ženy a život, které je právě v prodeji!