Přichází babí léto a s ním i první chladné dny. Ve správném oblečení vás ovšem ani špatné počasí nerozhází! Jaké odstíny se letos nosí?

__________________________________________________________

Příroda inspiruje

Pro inspiraci nemusíte chodit příliš daleko – stačí vyrazit do přírody! „Trendy se letos příliš nemění, stále platí, že z hlediska barev pokračuje trend posledních let, tedy přírodních tlumených barev,“ říká Tomáš Uglajze zespolečnosti Norská móda. V šatníku by vám neměly chybět barvy jako jekhaki zelená, béžová, odstíny šedé či zemité hnědé od kaštanové po čokoládovou…

Khaki šněrovací obuv Graceland, Deichmann, 899 Kč

Khaki šněrovací obuv Graceland, Deichmann, 899 Kč

Září nejen v září!

Nebojte se rozjasnit tlumené odstíny různými kousky v zářivých barvách podzimního listí, jako je červená, oranžová či žlutá – a jejich odstíny jako je vínová, terakotová, cihlová, medová, okrová, lososová či dýňová. Můžete zvolit buď část oblečení, anebo vybírat oděvy s výraznými akcenty, jako jsou lemy či zdobení. Nezapomínejte ani na doplňky. Dodáte tím celému outfitu nový šmrnc!

Kari Traa

Kari Traa

Roku 2020 vládne modrá

Každý rok vyhlašuje Pantone Color Institute v New Yorku odstín, jenž bude po celý rok vévodit v různých oblastech, od interiérového či spotřebního designu, přes aranžování květin, líčení až po módu. Letos se vlády ujala klasická modrá, evokující severskou zimu, která se skvěle vyjímá i na podzimních outfitech. Modrá barva má tu výhodu, že je nadčasová a sluší ženám i mužům.Pořídíte-li tedy kvalitní oblečení v této barvě, vydrží vám dlouhé roky, aniž by vyšlo z módy...

Kari Traa

Kari Traa

Surfujte na módní vlně

Oblečení by mělo být především funkční, musí vás zahřát i v sychravých podzimních dnech. „Z hlediska materiálů je zde stále stoupající popularita vlny, a to nejen merino vlny, ze které se vyrábějí první vrstvy, ale i hrubší vlny, z níž se pletou klasické svetry. Vlněné svetry budou letošní podzim a zimu velmi populární a to ať již ty s tradičními skandinávskými vzory, jako nabízí norská značka Dale, tak i „pracovní vlněné svetry“ v moderním střihu, na něž se specializuje firma Devold,“uvádí odborník Tomáš Uglaj.

Kardigan, Cellbes, 1399 Kč

Kardigan, Cellbes, 1399 Kč

  10:00