Vstoupili jsme do roku, který je z pohledu numerologie jedničkový. Když sečtete jednotlivá čísla 2+0+1+7 a dále 1+0, dostanete číslo 1. Co to pro nás znamená, co očekávat, jak se připravit a naladit?

Patrik Balint je psychoterapeut, který se věnuje regresní terapii, přípravě žen na porod a mateřství i numerologii. My jsme se ho zeptali, co nás v tomto roce čeká z pohledu numerologie. Více se o Patrikovi dočtete ZDE.Co bude podle vás hlavním tématem roku 2017?


Žijeme v čase vrcholného konzumu a ten v nás vyvolává potřebu uvol­nění. Protože jsme přeplnění, cítíme touhu zbavovat se věcí, ukončovat vztahy a celkově se uvolnit. Je to vidět i na tom, jak v současnosti stoupá ­pozornost lidí vůči ­různým návodům na úklid, ať už v sobě, doma, nebo ve firmě...Už několik let po sobě nás numerologové ­varovali, že přicházejí náročné roky, v nichž se budeme zbavovat nefunkčních vztahů i věcí. Takže úklid ­pořád ještě nekončí? Nebude příští rok konečně snazší?


Máme tu vrchol konzumu, který ­přináší úplně jiný pohled na řešení psychických a psychologických problémů, ale i řešení životních situací obecně. Rok 2016 nám ukázal, že se náš svět mění. Přišla vlna migrantů a neřeší se problémy, které z toho vyplývají. Přišla vlna vzniku extremistických stran. Po časech relativního klidu a bezpečí přichází ohrožení, které jsme si dokonce sami zvolili.Jak je možné, že si sami a dobrovolně volíme ohrožení?


Naše psychika se pohybuje ve dvou základních rovinách: Je mi dobře, nebo není mi dobře. Všichni si sa­mozřejmě přejeme, aby nám dobře bylo. Má to ale jeden ­háček. Když je nám špatně, věnujeme pozornost skutečnosti, protože chceme dosáhnout toho, aby nám bylo lépe. Ale když je nám dobře, nevě­nujeme se tolik vnějšímu světu, naše pozornost k němu klesá a psychika zpracovává podstatně méně informací. Tím se mění i naše vnímání času – vše se zdánlivě zrychluje. Víkend proběhne o hodně ­rychleji než dva dny v práci, protože když je nám dobře, nemusíme nic ­řešit, ­ničemu se pozorně věnovat. ­Takový stav ale pro naši psychiku není žá­doucí, tak nás dříve či později sama zavede do stavu, kdy budeme vystaveni nějakému ohrožení.Proč to ta naše psychika vlastně dělá? Někde jsem četla, že když je problém, naše psychika tančí...


Psychika tančí radostí, když se jí podaří vyřešit nějaký problém. Ovšem zakrňuje, když se nesetkává s výzvami. Psychika prostě potřebuje zvládat problémy, nebo aspoň překonávat překážky. V dnešní době zažíváme podstatně méně hrozeb než třeba ve středověku, máme o hodně větší pohodlí a leckdy je dokonce naším největším ohrožením to, že se přejíme.Když tedy žádný problém neřešíme, psychika si sama nějaký vytvoří?


Ano. Potom se nám bez zjevné pří­činy začíná hroutit partnerský vztah, nebo saháme po stále větším množství alkoholu, anebo se dějí různé ­záhadné věci, na které nemáme ­dosah – i když ony přitom mají svůj jasný vzorec, proč se nám dějí.Chcete se dozvědět víc? Celé znění rozhovoru s Patrikem Balintem najdete v aktuálním vydání časopisu Žena a život, které je právě na stáncích. I s přílohou Ezoterika je v prodeji za pouhých 32 Kč!


  10:24,  aktualizováno  25. března 2019 18:16