V šestnácti ji v metru oslovila scoutka modelingové agentury a Adéle Čápové začala úspěšná kariéra. To jí ale nestačilo, a tak v New Yorku, kde dnes žije, vystudovala školu výživy a stala se nutriční poradkyní.


Aktuální vydání časopisu Žena a život je tentokrát bohatší o přílohu Krásná do plavek. Kromě spousty článků, jak si užít léto spokojená ve svém těle, v ní najdete i rozhovor s modelkou a výživovou poradkyní Adélou Čápovou, který vás v ledasčem překvapí a ledasčím nadchne. Úryvek z rozhovoru vám přinášíme zde, více se dočtete v aktuální ŽaŽ!Proč se úspěšná modelka rozhodne ještě studovat výživové poradenství?


K tomu mě vedlo víc věcí. V Česku jsem začala studovat lékařskou fakultu, ale po roce jsem z ní kvůli práci odešla. Už tehdy mě výživa zajímala, protože v modelingu je stravování důležité a vždycky se v něm tyhle otázky řešily. Před pár lety jsem taky začala běhat a psát blog. Chtěla jsem psát i o výživě, ale uvědomovala jsem si, že když nebudu mít vzdělání, těžko mě někdo může brát vážně.
Vyvrátilo vám studium zdravé výživy nějaké mýty?


Spoustu! Do té doby jsem si třeba myslela, že hlavním zdrojem bílkovin je maso a člověk ho potřebuje denně. Najednou jsem se dověděla, že mnoho bílkovin je i v luštěninách a zelenině a vůbec neplatí, že maso musí být na jídelníčku každý den. Také jsem si uvědomila, že obecně recepty pracující s rostlinným základem jsou zdravější než pokrmy založené na základu živočišném. A celkově mi škola úplně změnila pohled na moje vlastní stravování.


  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:45