Zpěvačka Ewa Farna je populární u nás stejně jako v Polsku. A teď má za sebou další, možná nečekaný úspěch – nedávno překonala samu sebe a zvládla náročný běžecký závod.


S Ewou jsme si povídali v době, kdy se na svůj velký běh teprve chystala. Jak přípravy probíhaly?Běhat jste začala před třemi měsíci. Co vás k tomu ­vlastně přivedlo?


Velkou motivací je pro mě květnový štafetový závod ­Vltava Run (konal se 13.–14. května, pozn. red.). Pobě­žíme ho v týmu s celou mojí kapelou, manažerem a trenéry Nike. Hlavně jsem se ale rozhodla změnit životní styl. Život muzikanta je hrozně rozlítaný, nemá žádný řád. Často vstáváme pozdě, koncerty trvají dlouho do noci, chodíme spát ve dvě ráno. Běhání by tak mohlo být přesně tím impulzem, který mě trochu srovná.
Koho napadlo, že se přihlásíte zrovna na tenhle poměrně náročný běžecký závod?


Značku Nike mám ráda, líbí se mi jejich oblečení i fotky a reklamní kampaně, které jsem vždycky sle­dovala na sociálních sítích. Když pak přišla nabídka na spolupráci, okamžitě jsem na ni kývla. Naše partnerství spočívá v tom, že se pod dohledem trenéra „rozběhám“, dostanu do kondice a zvládnu i Vltava Run. K tréninkům nebylo těžké přemluvit ani kluky z kapely, přidali se k nám i můj bratr a manažer, který nyní běhá asi nejvíc z nás všech. Jdeme do toho společně, i když většina z nás nikdy neběhala. Navzájem se hecujeme a motivujeme.


  14:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:48