Naučte se využívat všechny benefity slunce a užijte si léto naplno. S novými super lehkými, ale přesto účinnými přípravky, mobilní aplikací, díky které se nespálíte, i regenerační péči vás nic nezaskočí!

Dobrá zpráva hned na začátek. Sluneční záření má pozitivní vliv nejen na naše zdraví, ale i na to, jak se cítíme. Kromě toho, že díky němu získáváme dostatečné množství vitaminu D, který je důležitý pro uchování zdravých a silných kostí i správnou funkci imunitního systému, působí totiž i na tvorbu serotoninu, tím nám dodává dobrou náladu a životní energii. Platí tedy – čím víc slunce, tím lepší nálada.


„Ale nic se nemá přehánět,“ říká primářka Ivana Krajsová z VFN v Praze. „Kromě toho, že UV záření pozitivně působí i na některá kožní onemocnění, vede bohužel i k poškození kůže, a to zejména vyvoláním oxidačního stresu a vznikem kyslíkových volných radikálů. A ty mohou způsobit ve struktuře buněk a tkání nevrtané změny – pigmentace, předčasné stárnutí a sluneční alergie,“ dodává.


Pokud by vás zajímalo, jak moc je vaše kůže poškozena slunečním zářením a jaká ochrana by pro vás byla nejvhodnější, nechte se otestovat speciální UV kamerou, která odhalí i poškození, jež nejsou okem viditelná. Informace, kde a kdy se můžete nechat otestovat, najdete na ZDE. Akce je zdarma a trvá do konce července.Podělte se s námi o svůj názorA jak se před sluncem chráníte vy? Máte nějaké speciální vychytávky? Jak vysoký faktor používáte? Diskutujte s námi na Facebooku Ženy a život, tři nejzajímavější odpovědi odměníme dárkovým balíčkem společnosti VITAR v hodnotě 990?Kč.V aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji, najdete tipy na nejlepší přípravky, které jsou na trhu.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:48