Jste spolu už roky, docela vám to klape, je skvělý otec a pozorný manžel. Nemáte tedy důvod předpokládat, že by vám byl nevěrný. Jenže možná je právě teď v posteli u své milenky. Bára Vajsejtlová zjišťovala, jak poznáte, že vás vážně podvádí.

Vracela jsem se z firemního teambuildingu. Jedna noc mimo domov. Po sedmiletém vztahu a třech letech manželství, o kterém jsem se domnívala, že je naprosto idylické. První, co mě zarazilo, když jsem otevřela dveře bytu, byla cizí vůně. Úplně mě praštila přes nos. Pak jsem přišla do ložnice a zjistila, že manžel převlékl povlečení... Nikdy předtím ho to ani nenapadlo,“ vzpomíná pětatřicetiletá Natálie.


„Okamžitě mi to sepnulo, a když přišel domů, hned ve dveřích jsem se ho zeptala, koho tu měl. Byl tak překvapený, že se nesnažil ani zapírat. Prý to bylo poprvé a moc toho lituje. Dala jsem mu druhou šanci, ale z hlavy to už nikdy nedostanu,“ říká Natálie.Pokud jste předchozích dvacet let nestrávila na jiné planetě, nejspíš tušíte, že když váš drahý začne chodit domů v pozdních hodinách, zavírá se s telefonem na záchod a dost často se hádáte, pravděpodobně bude na obzoru jiná žena. Jenže tak jednoduché to bohužel není.


„Většina lidí si myslí, že nevěra se může objevit pouze v nefunkčním vztahu, ale tak tomu není,“ říká psycholožka Marcela Vojířová. „Nevěra se týká i párů, které žádné zjevné problémy nemají. A nejde vždy o jednorázovou aférku, ale i o dlouhodobé paralelní vztahy. Stejně tak je zcestná představa, že pokud partner nechává ležet svůj mobilní telefon volně přístupný v obýváku, nemůže vás podvádět. Nevěra se může projevovat mnohem subtilnějšími a nenápadnějšími příznaky.“


Shromáždili jsme zkušenosti žen, které nevěru zažily, a zjišťovali, co by vás rozhodně mělo varovat. Všechny si můžete přečíst v nové Ženě a život na straně 37-39!


 


  22:10,  aktualizováno  25. března 2019 20:54