Bronzově zlatá pokožka je přesně to, po čem celé léto toužíme. S inovativními přípravky a neměnnými zásadami jí dosáhnete snadno a rychle. Vaše pokožka bude nejen krásně opálená, ale především zdravá.

Málo slunečního záření způsobuje nedostatek vitaminu D, který je pro organismus nezbytný. Naopak přílišné slunění má za následek spálení a poškození kůže, což může vést až k nežádoucímu melanomu. Celé je to tedy o tom, najít správný balanc, abyste v klidu čerpala všechny benefity slunce a přitom zůstala chráněná.

Chraňte se chytře a natírejte se vždy 20 minut předtím, než se vystavíte slunci. Nezapomeňte ani na kritická místa jako uši, nárty či prsty na nohou. Nanášejte krém každé dvě hodiny – na obličej a krk cca třetinu čajové lžičky a zhruba šest čajových lžiček na zbytek těla.

,,Po opalování je cílem pokožku zklidnit a regenerovat. V případě spálení kůže se využívají přípravky v podobě gelů, pěn nebo ve spreji. Při spálení je vhodné kůži zchladit například obklady ze zeleného čaje, jogurtu, pěny s panthenolem a celkově pokožku hodně promazávat. Případně se vyplatí vyhledat kožního lékaře, říká korektivní dermatoložka MUDr. Katarína Třísková z MEDICOM Clinic.

  14:56
Témata: léto, MEDICOM Clinic