Na základní škole se honíme za dobrými známkami, abychom se dostaly na střední. Na střední se pak snažíme, aby nás vzali na vysokou... Načež zjišťujeme, že nejdůležitější věci člověk stejně pochytí až v praxi.


Život v zahraničí ze mě udělal patriotku


Co mě život naučil? Jako první mě napadá hrdost, že jsem Ukrajinka. Zní to možná paradoxně, ale moje země je teď takový otloukánek, vnímaný světem jako zásobárna levné pracovní síly a navíc zmítaná válkou. O to víc ji hájím. Žít u nás opravdu není snadné. Já sama odjela do Čech před svatbou, abych  si vydělala něco do začátku manželství. náš vztah ale nevydržel odloučení, a tak jsem u vás už zůstala. Přesto bych, kdyby to šlo, pozvala všechny české přátele a známé k nám domů – do míst s úžasnou přírodou i památkami. Představila bych jim spoustu chytrých, vzdělaných a nadaných lidí. Ukrajinci nejsou jen levné uklízečky a zedníci nebo teď vojáci. Cítím stesk a velmi intenzivně si uvědomuji, kde jsou moje kořeny.  

Žana RUBANIK (34), chemička, nyní uklízečka


Další příběhy žen najdete v nové Ženě a život na straně 41-48Které životní krize nebo situace vás nějakým způsobem vyškolily? Naučil vás život něco, co jste se ve škole či od rodičů nebo kamarádek nikdy nedozvěděla? Myslíte si, že životní zkušenosti jsou nepřenosné a prakticky nesdělitelné? A co učíte své děti vy?Diskutujte s ostatními čtenářkami. Autorky tří nejoriginálnějších příspěvků odměníme dárkem.

 


  22:11,  aktualizováno  25. března 2019 20:54