Také si každý rok říkáte, že si nejlepší obrázky z dovolené necháte vyvolat, zařadíte do alb či necháte vytisknout a zarámovat… A nic, že? Jste ráda, že je občas uložíte do počítače. Letos to ale bude jinak!

1. Pořádek je základ


Focení na mobil je snadné, takže toho napráskáme tolik, že se nám pak už nechce v obrázcích dělat pořádek. Tím je ale třeba začít, nemilosrdně smazat vše, co se nepovedlo.

2. Kdo, kdy a kde


Druhým krokem je roztřídění do složek, ať už přímo v mobilu, nebo lépe po přetažení do počítače, čímž si fotky zároveň zazálohujete. Nechávat je jen v mobilu nebo ve foťáku na paměťové kartě je risk, který se rozhodně nevyplácí.

http://gty.im/84171158

3. Vybírejte


Když jsou obrázky roztříděné, je už snadné vybrat ty, které chcete vytisknout do alba nebo třeba jako plakát či zarámovaný obrázek (což je mimochodem skvělý dárek pro kohokoli).

4. Kontrola


Ještě než odnesete ty nejhezčí fotky na vyvolání, je třeba ověřit, zda jsou nafocené
v dost velkém rozlišení. Zkontrolujte si tedy nejdřív, v jaké kvalitě vlastně fotíte. Platí, že čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita.

5. Velikost obrázku


Udává se v megabajtech, ale důležitá je i hodnota rozlišení, z té se odvine, jak velký obrázek se může vytisknout, aby byl stále kvalitní.

6. Úprava


Dobrá zpráva je, že každá fotka se dá (a vlastně by se i měla) ještě před vytisknutím upravit. Což platí zejména v případech, že se rozhodnete vytisknout ji na větší formát. Existuje na to dost programů, ale pokud tomu vůbec nerozumíte, nebo se vám tím nechce zabývat, je nejlepší ­zajít do nejbližšího fotolabu a tam si nechat poradit. Vysvětlí vám, jak kvalitní fotka pro zvolený ­rozměr musí být, a také ji mohou přímo na místě upravit, aby byl výsledek co nejlepší.

7. Fotoknihy


Není lepší vzpomínka na skvělou dovolenou než si zalistovat obrázky a alespoň v myšlenkách se vrátit na místa, kde vám bylo tak fajn. Co třeba zavést novou tradici, co dovolená, to jedna fotokniha?

http://gty.im/985393382

8. Možností je více


Kromě plakátu si můžete obrázek nechat vytisknout i na plátno, na plastovou desku nebo jako nalepovací tapetu na stěnu či nábytek. A dokonce existuje i možnost nechat si fotku vygravírovat do dřeva, což je tip hlavně pro portréty, ale fantazii se meze nekladou.

Spoustu dalších zajímavých tipů, jak si uchovat ty nejlepší vzpomínky na  letošní léto, a jak si ho v sobě co nejdéle udržet, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. Jen za 35 Kč, navíc s krásným dárkem!

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:13