Usnete večer dřív, než padnete do postele, nebo to trvá věčnost? A když už usnete, spíte až do rána, nebo jste každou chvíli vzhůru?

Tohle všechno má totiž obrovský vliv na to, jestli přivítáte ráno odpočatá, nebo s kruhy pod očima. Takže... chcete se probouzet jako znovuzrozená?Není důležitá kvantita, ale kvalita!


U spánku to platí stonásobně – kvalitu kvantitou nenahradíte! Přesto neexistuje žádný univerzální návod, jak dlouho by měl člověk spát, aby se vzbudil odpočatý a zregenerovaný. Sice se dospělým doporučuje osmihodinový spánek, ale určitě znáte někoho, kdo je jako rybka po šesti hodinách, nebo naopak dřív než po deseti hodinách spánku nefunguje. Důležité je hlavně to, abyste během noci prošla všemi k regeneraci potřebnými fázemi spánku, což předpokládá jít spát asi tak dvě hodiny do půlnoci. Pokud vás zajímá, jaké je vaše spánkové optimum, změřte si ho. Vyhraďte si na to víkend, kdy si zakážete ponocování. První večer jděte spát tak, jak jste zvyklá během týdne, a ráno se vzbuďte bez budíku. To samé udělejte i druhou noc – až ta bude skutečným ukazatelem vašeho správného spánkového stavu. Ženy spějí hůř, zato déle


Jsme totiž přírodou naprogramované k lehčímu spánku, který nám umožňuje vstát kdykoliv k probuzenému dítěti. Kvůli častému buzení jsme však nevyspalé a potřebujeme proto spát o cca 20 minut déle než muži.Uléhejte nahá, zhubnete!


Hupsnete-li pod peřinu nahá, bude vám zima, což donutí vaše tělo začít automaticky spalovat víc kalorií, aby se zahřálo, a aktivovat hormony přispívající k hubnutí. Spaní „naostro“ navíc pomáhá i správnému proudění krevního oběhu. 


Další informace o spánku najdete v nové Ženě a život na straně 70-76!


  23:07,  aktualizováno  25. března 2019 19:07