Vyrazte na pořádné hory a užijte si několikakilometrové sjezdovky.

_________________________________________________________

Představte si pět lyžařských oblastí ve dvou spolkových zemích, kde najdete 25 lyžařských středisek. Na některou ze 760 kilometrů udržovaných sjezdovek vás vyveze 270 moderních lanovek. A na to stačí jeden jediný skipas. To je Ski amadé. A co sem patří? V Salcbursku to jsou Salcburský sportovní svět (Salzburger Sportswelt), Höchkonig, Gastein, Grossarltal a ve Štýrsku pak Schladming-Dachstein. Pojďme si o jednotlivých oblastech něco říct.

GASTEIN

Vysokohorská lyžařská oblast v Alpách leží ve výšce 2700 metrů! Nabízí 200 kilometrů sjezdovek a mnoho dlouhých sjezdů. Zlatým hřebem je Sportgastein se sjezdovkou Schareck z ledovce Mölltal. Tady se také scházejí milovníci freeridu, tedy volné jízdy mimo upravené sjezdovky. Kromě Sportgastainu se v této oblasti nacházejí střediska Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein.

SALCBURSKÝ SPORTOVNÍ SVĚT

To je synonymum zimního ráje pro rodiny s dětmi. Ubytovat se lze v jednoduchých horských chatách i luxusních hotelech s wellness programem. Společným jmenovatelem všech míst této oblasti jsou ideální sněhové podmínky a perfektně upravené sjezdovky. Na vrcholky vás vyvezou lanovky, mezi nimiž najdete ty nejmodernější se špičkovou technologií. V rekreačních střediscích Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben a Filzmoos si hostitelé pro nadcházející zimní sezonu 2020 připravili atraktivní rodinné balíčky.

HOCHKÖNIG

Když se zasněžená krajina jako z pohádky spojí s dokonale upravenými sjezdovkami, potěší to jak lyžaře, snowboardisty a freeridery, tak i běžkaře. Před začátkem letošní sezony zahájí provoz nová lanovka Gabühelbahn v Dientenu. Ne nadarmo místní tvrdí, že u nich je zima prostě nejkrásnější. Na své si tu přijdou i milovníci gastronomie. Návštěvníky uvítají horské chaty a hotely v Bischofshofenu, Mülbachu, Dientenu a Maria Alm.

GROSSARLTAL

Chystáte se na velké sportovní výkony, nebo si vychutnáváte pohodové lyžování? Tuhle otázku si v Grossarltalu vůbec nemusíte klást. Díky rozmanitým sjezdovkám a útulným lyžařským chatám v údolí Tal der Almen si můžete zkusit obojí. Mnoho lyžařů využívá také tzv. lyžařskou houpačku Grossarl-Dorfgastein, která vede přes dvoutisícové vrcholy a spojuje tuto oblast se sousedním Gasteinem. Ubytování a balíčky pro letošní sezonu nabízejí střediska Grossarl a Hüttschlag.

SCHLADMING-DACHSTEIN

A teď ještě na skok do sousedního Štýrska. Schladmingská lyžařská houpačka čtyř horských vrcholů ve Ski amadé spojuje známá střediska Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Společná nabídka je nepřekonatelná – 123 kilometrů sjezdovek propojených pomocí 44 moderních lanovek a vleků. Minulý rok prošla renovací lanovka v Planai. Ze šestimístné vznikla prostorná desetimístná gondola. Ta kromě dostatku místa pro lyžaře umožňuje i bezbariérový výjezd na hory. V oblasti najdeme střediska Prugern, Gröbming, Haus /Ennstal, Schladming, Ramsau am Dachstein, Rohrmoos, Pichl a Forstau.

JAK SE TAM DOSTANETE?

Autem: Z Prahy přes České Budějovice a Linec, z Brna na Znojmo a Krems, z Plzně přes Folmavu a Bavorsko. Autobusem: Vhodné spoje do Salcburska najdete na flixbus.cz, autobusová spojení v Salcbursku na postbus.at. Vlakem: Přes české Budějovice a Linec jezdí vlaky do Salcburska několikrát denně, Railjet pak přes Vídeň. Podrobnosti najdete a jízdenky si objednáte na cd.cz a oebb.at. Letadlem: Salcburské letiště je druhé největší v Rakousku. Z Prahy se tam však přímým letem nedostanete. Využít můžete lety například z Vídně, Mnichova, Drážďan či Lipska.

.
  13:30