Před dvěma lety se dala dohromady parta kluků za jediným cílem: bavit publikum tak, jak to doposud nikdo neudělal. Propojili své umění a zkušenosti ze všemožných uměleckých sfér a vytvořili první českou ryze mužskou kabaretní a burleskní show The Roosters.

„Jednou jsme s kamarádkou vyrazily na pánský striptýz. Poprvé a naposled. Trapasů si v životě i tak užiju dost, proč za ně ještě platit? Vrcholem večera, který tedy sexy vážně nebyl, se stalo, že jsem jednomu z vystupujících musela v rámci „zábavy“ sundat trenky. Ehm… I pod tíhou tohoto strašného zážitku jsem k pánské burleskní show přistupovala s lehkým despektem,“ vzpomíná Klára Antošová.

Proč nakonec pánskou burlesku zhlédla a ještě odvážným mužům nadšeně tleskala? Čtěte dál!
Viděla jsem je poprvé na natáčení Show Jana Krause, kam byli pánové z pánské burleskní skupiny The Roosters Men’s Cabaret & Burlesque show pozváni jako hosté. Tolik testosteronu najednou Divadlo Archa asi dlouho nezažilo. Ani já a moje kolegyně, s nimiž se léta podílím na přípravě zmiňovaného pořadu. Jen tak něco nás už nepřekvapí, proto bylo docela vtipné, že taneční zkoušku The Roosters před natáčením si tentokrát nenechala ujít ani jedna z nás… A bylo na co koukat. Teď nemám na mysli jen vypracovaná těla tanečníků (i když co si budeme povídat, ta vás za­ujmou na první dobrou a inspirují k infantilnímu špitání s kolegyněmi na téma: Kterej je nejhezčí? a Kterej má nejlepší zadek?), ale hlavně celé vyznění jejich show. Uf. S úlevou jsem s každou další minutou zjišťovala, že pánská burleska nemá s upoceným striptýzem, který jsem svého času bohužel měla možnost vidět na vlastní oči, vůbec nic společného. Burleska je zkrátka jiný level. Nejenže The Roosters podávají špičkové taneční výkony, suverénně si hrají s akrobatickými prvky, balancují na židli nebo jeden na druhém, u tyče na pole dance předvádějí neuvěřitelně efektní choreografie, ale navíc má jejich show vtipnou nadsázku, jemný (a vkusný) nádech lehké erotiky a hlavně působí ryze profesionálně.„Nápad vytvořit ryze pánskou kabaretní a burleskní show vzešel před pár lety z hlavy našeho choreografa, ­Michala Klapetka. Zavolali jsme pár známým, udělali casting a víceméně jsme se tak nějak sešli všichni se stejným záměrem, se stejnou zálibou v kabaretu a ve varietních vystoupeních. A s tím, že chceme dělat burlesku v tom pravém slova smyslu, tedy s dávkou nadsázky a parodie. Je nás dvanáct a všichni máme rádi humor, rádi si děláme srandu z různých věcí kolem nás a především ze sebe samých,“ vysvětluje moderátor a jeden ze zakladatelů skupiny The Roosters Ondřej ­Nasswettr, kterého můžete v show vidět jako Andrého.
Stejně jako on je každý člen skupiny něčím jedinečný a typický. The Roosters není boyband, který sází na prvoplánové hezouny a kde by měl divák pomalu problém rozeznat na jevišti jednoho od druhého. Naopak. Každý z členů skupiny je originál a také tak v rámci show vystupuje. Což byl ostatně předem promyšlený „marketingový tah“, jak potvrzuje ­Ondřej: „U nás tolik nezáleží na tom, jak člověk vypadá. Ani není podstatné, jaké má svaly. Nejsme jako striptýzoví tanečníci, kteří musejí být většinou všichni stejně vysocí, stejně ­vyrýsovaní. Právě tu naši různorodost máme rádi. Každá ­divačka si díky tomu v show může najít svého favorita…“
Většina z The Roosters jsou členové profesionálních divadelních souborů – herci, tanečníci, baleťáci nebo trenéři. Ale mají prý mezi sebou i uměleckého řezbáře. Jelikož žijí a pracují v různých částech republiky, scházejí se na pravidelných víkendových trénincích v Praze. „Naše zkoušky nejsou jednoduché… Je to dril. Dřina. Ale zároveň se tam fakt hodně nasmějeme,“ říká Ondřej. Dodává, že od začátku měli jasno v tom, že v show musí být zachovaný výrazný punc mužství. „Protože jsme prostě chlapi. Hlavně jsme nechtěli, aby to sklouzlo k travesti nebo k jiným stylům. Třeba ke striptýzu. Lidi mají občas tendenci vnímat nás jako striptéry. Ale to je právě věc, kterou my dělat určitě nechceme.“


Jací muži v show vystupují? Spoustu sexy, ale i zábavných fotek si můžete prohlédnout v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji!


  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:06