Každá fáze menstruačního cyklu má své výhody, jen se je musíme naučit využívat.

Ženský cyklus, to není jen několikadenní krvácení a měsíční čekání. Zhruba každý týden kvůli němu totiž vykazujeme odlišné psychické i fyzické vlastnosti. Nedivte se proto, že se vám mění nálada, kondice i schopnost soustředění. Jak vytěžit z menstruačního cyklu to nejlepší pro sebe? Naučte se podle něj plánovat své aktivity.

Mužská fáze po menstruaci


Dny únavy jsou konečně za vámi... ­Nastupuje preovulační fáze, o níž přední čeští experti na ženskou cykličnost Dana-Sofie Šlancarová a Erik Hutter ve své knize Návod na ženy tvrdí, že v ní je žena nejvíce „muž“. Zajímá ji totiž hlavně výkon, akce a rychlost. V této fázi máte příležitost pustit se vědomě do něčeho, co dlouho odkládáte. Ideální je taky zkusit něco nového, právě teď totiž máte nejvíc odvahy, odhodlanosti a smyslu pro dobrodružství.
Vaše tělo v těchto dnech zásluhou hor­monu estrogenu překypuje energií. Zvládá velkou fyzickou zátěž a rychle se regeneruje – toho můžete využít při sportu. V zaměstnání nebo podnikání se soustřeďte na experimentování s novými myšlenkami a rozbíhání projektů. Jste tvořivá, rychlá a iniciativní; multitasking je pro vás hračka.

http://gty.im/850273468

? Tip: Vaše motivace a nadšení jsou velké, tak toho využijte! Naplánujte si něco, co vám umožní překročit svůj stín a posunout hranice. Projeďte se s dětmi po dlouhé klouzačce, zkuste kurz horolezectví nebo si sjednejte schůzku se šéfem a představte mu svůj ambiciózní plán. Nechte duši ve fitku, estrogen vám pomůže bolavé svaly zregenerovat.

Ale to už nastává další fáze cyklu...