Kdo se chytí do sociálních sítí, jen těžko se z nich vymotá. Z nepřeberné nabídky je proto potřeba vybírat s rozmyslem a s trochou kázně – jako v cukrárně. Dokážete-li z internetu vyzobávat lahůdky ladící s vašimi zájmy, rozhodně vás obohatí. Pavlína Louženská začátečnicím prozradí, jak na to.

Aktuální vydání Ženy a život je kromě jiného věnováno i sociálním sítím. Jaké používáte vy? Diskutujte na našem Facebooku.


Pavlína Louženská vám poradí, koho se vyplatí sledovat a na co si dát pozor.

Průměrný člověk prý otevře ­chytrý telefon 100x denně. Já 99x kvůli sociálním sítím. Za léta, která uběhla od doby, kdy mi spolužáci na Erasmu ukázali Facebook, jsem si založila účet skoro na každé ­sociální síti. A jak to bývá i s muži, ­zamilovala jsem se jenom do několika z nich.
Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr, YouTube, Spotify, Pinterest, Linked­In, Foursquare, Swarm a Medium používám denně, ale ve skutečnosti mám účet ještě na spoustě dalších. A i tak vím, že mi jich ještě pár uniká. Začněte třeba jen s Facebookem, Instagramem a LinkedInem a zbytek si nechte na později, až vás to chytne (a nepustí).
Na každou svoji síť dávám jiný obsah a také tam jiný sleduji. Ráno na Twitteru čtu zprávy, odpoledne dávám na Facebook fotky pejska, který usnul pod stolem, a pátrám, co dělají moji bývalí spolužáci. Večer vložím na Instagram report z fashion weeku.
Nevzdávejte to hned na začátku. Většinu sociálních sítí můžete upravit, abyste tam našli obsah, který vás bude bavit. Můj Pinterest vypadá úplně jinak než profil milovníka architektury nebo nastávající nevěsty. A stejné je to s Twitterem nebo Instagramem. Záleží jen na tom, koho budete sledovat. Pro začátek jsem dala dohromady několik tipů, které baví sledovat mě. Ale budu ráda, když mi pošlete svoje nejoblíbenější na @pavlina_speaks.

Na co si dávat pozor?


? Na soukromí. Mnoho zaměstnavatelů dnes totiž projíždí nejen LinkedIn a vaše opilé fotky z posledního večírku dojem neudělají. Nebo aspoň ne ten správný. Nastavte si proto viditelnost profilu i jednotlivých příspěvků v záložce Nastavení.
? Každá síť má svoje zažité zvyky. Fotky dětí bývají faux pas na Twitteru, stejně jako flirtování na LinkedInu. Podívejte se na naše tipy nebo zajděte na školení.
Tip: Naucmese.cz nabízí školení sociálních sítí pro různě pokročilé po celé České republice.
? Dvakrát měř, jednou řež. Přemýšlejte, než se pustíte do nenávistného komentáře pod něčím statusem nebo vystavíte fotku v bikinách. Byla by škoda litovat
akcí, které se jen těžko berou zpátky.

KOHO SE VYPLATÍ SLEDOVAT?


Pohyb & životní styl


Kayla Itsines (@kayla_itsines) má na Instagramu nejsledovanější fitness blog a komunitu holek, které sledují každou její sklapovačku. Její srovnání Před a Potom jsou skvělá inspirace.

Četba knih


Šedesát šest tisíc lidí sleduje, co Lucie Zelinková (@luciezel) čte.Tipy na knižní klasiky i úplné novinky má tahle sympatická slečna v malíčku.

Za hranice všedních dnů


Martina Gebarovská (@dreamingandwandering) fotí hory, polární zář i medvěda. Na sledování tohoto účtu si uvařte horké kakao.

Teru Menclová (@terumenclova) spolehlivě zajistí, že si do 24?hodin poté, co ji začnete sledovat, koupíte letenky. Nebo aspoň lístek na autobus do Krkonoš.

Kdo by vás mohl nejvíc bavit na Twitteru, Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích? Spoustu tipů najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. Spousta čtení jen za 35 Kč!

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:47