Chtěla byste pro svého milého udělat pár sexy fotek? A co, až vaším přítelem nebude? Nebo až vám někdo ukradne mobil?

Měla byste si pohlídat, aby se takový materiál nedostal do nepravých rukou. Poradíme vám, jak se chránit.


Jsou situace, v nichž pořídíte lechtivé fotografie spontánně, stržena situací, a jsou takové, kdy je děláte záměrně – třeba s cílem napomoci udržení vztahu na dálku nebo s jejich pomocí partnera dráždivě upozornit, co ho večer doma čeká. Vzhledem k tomu, že dnes už valná většina z nás vlastní chytrý telefon, udělat si sexy selfíčko je snazší než kdykoli dřív, a jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov. Co se ovšem stane, když se takový snímek dostane do nepovolaných rukou?


V dnešní době je posílání fotek po síti tak běžné, že neúmyslné zaslání lechtivého autoportrétu mamince by mělo být vaší nejmenší starostí. Jistě má každá žena právo vyfotit se v celé své kráse, zároveň to ale znamená nutnost ochrany. Chcete mít nemravné fotky, nechcete ale, aby je viděl celý svět (nebo váš šéf)? Tady máte návod, jak se chránit před nechtěnou publicitou...



Úplné bezpečí neexistuje


Varování na začátek: Vaše fotografie v absolutním a naprostém bezpečí nikdy nebudou. „Pokud se nevyfotíte Polaroidem a neschováte fotky do trezoru zabudovaného v základech domu, neexistuje způsob, jak akty zcela bezpečně nafotit nebo uložit,“ tvrdí Joe Siegrist, tvůrce programu LastPass, zajišťujícího správu a bezpečnost přístupových hesel. Riziko ale můžete do jisté míry snížit, a nemusíte přitom být ani počítačový odborník. Dobrá zpráva je, že není třeba nakupovat speciální programy, ani nemusíte prosit děti nebo švagra, aby vám pomáhali posílit zabezpečení telefonu. Potřebujete jen získat to správné know-how.


Užitečné rady na „lechtivé“ fotky najdete v nové Ženě a život na straně 36-38!


  23:08,  aktualizováno  25. března 2019 19:05