Je mnoho příčin stresu – a mnoho způsobů, jak se ho zbavit. Jenže odpočívat je umění, které málokdo ovládá. Představujeme osobnosti, které vás to naučí.

Jednou z žen, které vědí, jak si dělat život krásný, je lektorka hormonální jógové terapie Adéla Asteria Bavlšíková. Jaký je její tip na zklidnění?


Nemusíte dělat žádné složité antistresové cviky, na zklidnění podle ní bohatě stačí dechové techniky, které si každý může dělat sám v klidu doma nebo třeba cestou do práce: "Nejjednodušší dechovou technikou proti stresu a splínu je uklidňující pránájáma. Je tak jednoduchá, že ji můžete vyzkoušet třeba hned. V klidu se usaďte a pravidelně dýchejte v rytmu nádech na tři doby, výdech na šest dob. Nadechujte se i vydechujte nosem. Nemusíte mít zkušenosti s jógou, stačí dýchat naprosto přirozeně a plně se soustředit pouze na svůj dech a jeho pravidelnost. Během chvíle zjistíte, že delší výdech je naprosto přirozený, a kromě toho i mimořádně přínosný pro naše tělo."V časopise Žena a život, který vychází již dnes, 2. listopadu, najdete víc tipů nejen od Adély, ale i od dalších inspirativních žen. Zjistíte, jak relaxovat tancem, malbou, ale třeba i zpěvem.


A pokud máte vlastní účinný tip, jak se zbavit stresu, zapojte se na Facebooku Ženy a život do diskuze s dalšími čtenářkami. Tři z vás odměníme dárkem, sadou kosmetiky Avon.