Skvěle vypadající selfie fotografie není jen výsadou influencerů a celebrit. Ať už chcete přátelům ukázat povedený snímek z dovolené, nebo si udělat dokonalou „profilovku“, vyzkoušejte naše triky, které posunou váš autoportrét na vyšší level...

_____________________________________________________________

Potřeba ukázat ostatním zvěčněnou podobu sebe sama se snažili už lidé v pravěku, kteří prostřednictvím jeskynních maleb ztvárňovali své podobizny. Autoportréty hojně maloval také Rembrandt van Rijn i Vincent van Gogh. Fotografický autoportrét se objevil na počátku 20. století. Angličan Joseph Byron již okolo roku 1909 fotil sám sebe držením aparátu před tváří. Tehdy byly jeho fotografie s nataženýma rukama před sebou něčím neotřelým – a dnes hýbou online (i offline) světem. Poradíme vám, jak v záplavě selfie manie vyniknout mezi ostatními miliony snímků v dnešní době:

Vsaďte na správný styling a úhel pohledu!

Nakrucování se před Eiffelovkou patrně kolemjdoucí turisty pobaví – vy ale můžete jít na jistotu! Úhel focení i správný výraz si lze natrénovat v klidu doma a zjistit tak, co právě vám nejvíce sluší. Aby nebyla vidět druhá brada, je lepší snímat tvář více seshora a bradu sklonit. Můžete se také lehce natočit z profilu. Tajným trikem celebrit je položit přední část jazyka na horní patro za zuby – i tím se podbradek schová a úsměv září.

Dámy mohou při pořizování selfie použít více make-upu, než jsou běžně zvyklé – výraznější a barevnější líčení výsledná fotografie „spolkne“, bát se nemusíte ani zářivější rtěnky 16h lip colour od Dermacol.

Originalita a neotřelost se cení!

Selfie doslova zaplavily sociální sítě – a kdo s nimi chce zabodovat, musí se odlišit. Pozornost vám zajistí zajímavé prostředí: pokud se vyfotíte s panoramatem velehor nebo na thajské pláži, jistě své followery nadchnete. Nebojte se při focení experimentovat! Udělejte si odraz sebe sama v zrcátku auta, v motorkářské helmě, lyžařských brýlích nebo třeba v kaluži.

Kvalitní foťák je základ

To nejdůležitější na konec! Můžete se snažit sebevíce, ale pokud bude váš výsledek rozmazaný, špatně osvětlený nebo v nízkém rozlišení, veškeré vaše úsilí vyjde vniveč. Pořiďte si kvalitní fotoaparát. Skvělým parťákem pro pořizování selfie je Nikon Z 50. Výsledky své práce můžete okamžitě dostat i do online světa nebo na počítačový disk: rychlé připojení a aplikace Nikon SnapBridge usnadňují posílání snímků a videosekvencí na libovolné zařízení pro sdílení i ukládání.

3 největší chyby při pořizování selfie!

Nevhodné pozadí

Jste skvěle vystylovaní, máte úsměv na tváři i pohodovou pózu. Jenže je za vámi vidět váš krásný hotelový pokoj – se špinavým prádlem na zemi nebo zbytky od jídla na stole. Nebo vám venku z hlavy vyrůstá sloup vysokého napětí či palma, která rozhodně není ideálním doplňkem k pracně vytvořenému účesu. Nezapomeňte si proto překontrolovat celkové pozadí. Mimochodem, i „prodloužená ruka“ svírající fotoaparát může působit rušivě – pořiďte si selfie tyč.

Špatné světlo

Dejte si záležet na dobrém nasvícení – vyvarujte se přílišného tvrdého světla, focení proti oknu nebo šeru. Blesk také mnohdy nadělá více škody než užitku. Nejideálnější je přírodní denní světlo, ale využít můžete i magického zbarvení oblohy, když se slunce kloní nad obzor.

Méně je někdy (často) více

Čeho je moc, toho je příliš! Důležité je přizpůsobit styling kontextu, aby celek působil přirozeně – pokud vylézáte z mořských vln nebo si děláte selfie na vysokohorské túře, jen těžko můžete vyhlížet jako modelka z titulní strany módního magazínu. Ostatně, australská komička Celeste Barber postavila svou kariéru právě na tom, že vtipně paroduje instagramové fotografie hvězd a ukazuje, jak na selfie vypadá skutečná žena, když leží na pláži nebo se ráno probudí v posteli. Vsaďte raději na přirozenost!

18.listopadu 2019 v 21:24, příspěvek archivován: 21.listopadu 2019 v 15:33

  9:28