Den přátelství mezi lidmi, zeměmi a kulturami existuje již od roku 1958, ale oficiálně byl v Česku vyhlášený v roce 2011. Oslava připadá na 30. července. Ve světě je tradicí společné popíjení, tancování, vzpomínání, darování drobných dárků či květin. 

_____________________________________________________________

U nás své popularity ještě nedosáhl, dejte svátku šanci a vyrazte s přáteli na výlet nebo obdarujte hezkým dárkem svou nejlepší kamarádku.

Moderní bistro s nádechem haute cuisine

Podnik Nota Bene pod taktovkou zkušených šéfkuchařů Lukáše Nevyjela a Honzy Letovského, patřící mezi klenoty pražské kulinární scény, reaguje na trendy světové gastronomie a nabízí fancy menu, které potěší každého milovníka přirozených a přímočarých chutí. Tip: Ochutnejte křupavá korejská křidélka.

Nota Bene

Největší vinařská obec Velké Bílovice

Vyrazte na poznávací stezku nebo cyklostezku. Cestou vám budou představeny všechny tři sklepní tratě a většina viničních tratí. 15 kilometrů, 10 odpočinkových míst a 13 informačních tabulí. Dozvíte se nejen o výrobě vína, ale i druhy odrůd či zajímavé vinařské akce, které stojí za návštěvu. Více zde. 

Velké Bílovice

Nejlepší podnik severu

Kuchyni J&J Lagarto dostal na starost šéfkuchař Roman Čaník, který sbíral své zkušenosti u hvězdného Přemka Forejta. Na malý hlad poslouží třeba delikátní kuřecí paštika podávaná se škvarkovým chlebem a meruňkovým chutney. Pro pány nechybí hity současné gastronomie v podobě burgerů a steaků. Tip: Sladká tečka na závěr v podobě dortu Redvelvet s bílou čokoládou a čerstvými jahodami.

J&J Lagarto

Restaurace A posto trattoria v Dolních Chabrech

Italská kuchyně je považována za jednu z nejpestřejších a nejlahodnějších.  „Je pro nás důležité, aby se naši hosté u nás cítili jako na návštěvě u rodiny či přátel, chceme být součástí jejich životů. Naše menu každý týden obměňujeme dle sezonnosti, vše je čerstvé a suroviny jsou dovezené přímo z Itálie nebo od lokálních farmářů. Věříme, že rodinnou atmosféru naší restaurace si zamilujete a budete se rádi vracet,“ dodal Gianfranco Coizza, majitel restaurace.

A posto trattoria

Domácí zmrzlina s makronkou u Karlova mostu

Ttřicet dokonale vyladěných příchutí a k tomu ještě skvostná kolekce makronek. Cukrárnu a zmrzlinárnu Pietro Gelato má na starosti zkušený šéfcukrář Vojtěch Řehák, ostřílený odborník, který zasedl již v několika tuzemských zmrzlinových soutěží jako rozhodčí.

Pietro Gelato

Jedinečné spojení módy, umění, byznysu i zábavy

Nově otevřený prostor STARS LOVERS & FRIENDS na pražském Albertově, za kterým stojí Janina Šlemínová, můžete využít pro setkávání, jako inspiraci pro svůj šatník či interiér z dílny českých a slovenských designérů, ale i pro realizaci vlastních kreativních nápadů.

STARS LOVERS & FRIENDS
  8:00