Prostudujte si průvodce Bra Fit „od oka" a naučte se vybrat si správnou podprsenku.

___________________________________________

Začněte tím, že zjistíte, který tvar podprsenky by byl pro vás nejvhodnější podle tvaru těla

The Plunge Bra [plandž bra]

Pokud máte užší ramena, trup i mezeru mezi ňadry, nejlépe vám bude sedět podprsenku střihu plunge.

Balcony podprsenka [balkchny]

Pokud máte široká ramena a mezeru mezi prsy, je pro vás nejlepším typem podprsenka balcony.

Full Cup podprsenka [fl kchap]

Tato podprsenka se hodí pro všechny tvary těla, resp. prsů, jedná se o nejvšestrannější tvar podprsenky. Obdobně jako podprsenka Strapless (bez ramínek).

Dále vycházejte z toho, jakou velikost podprsenky máte právě na sobě. Ale raději se správně přeměřte.

Změřte si krejčovským metrem obvod hrudníku těsně pod prsy. Měřte těsně pod prsy. Pokud je třeba, prsa nadzvedněte a ujistěte se, že měříte obvod hrudníku těsně pod prsy rovnoběžně s podlahou, a že metr přiléhá k vašemu hrudníku, tj. není volný.Naměřené centimetry odpovídají EU velikosti, která je na vybrané podprsence napsaná (EU velikost).

Chcete-li najít perfektně padnoucí podprsenku, položte si postupně následující otázky:

Máte lem podprsenky na zádech do oblouku? Pokud je podprsenka starší než 1 rok, elasticita je horší a lem je „vytahaný“. Pokud je novější než 1 rok, zkuste menší velikost / obvod.

Zařezávají se vám ramínka do ramen? Spodní lem a košíčky by měly držet samy o sobě a poskytovat tak potřebnou podporu s tím, že ramínka podporují správné umístění košíčků. Pokud se tedy ramínka zařezávají, vezměte si menší obvod.

Zařezává se vám spodní lem a část ramínek do zad? Lépe by vám seděla podprsenka s tvarovanou zadní částí, která vyhladí křivky zad.

Přesahuje vám prsní tkáň vpředu přes podprsenku? Přidejte velikost košíčku. Pokud prsa přesahuji vpředu i pod paží, přidejte dvě velikosti košíčku.

Zasahuje vám kostice na straně do prsní tkáně? Zmenšete velikost obvodu a zvětšete velikost košíčků.

Vylézá vám prso pod kosticí či spodním lemem? Zkuste zmenšit velikost obvodu a zvětšit velikost košíčku.

Máte moc „prázdné“ košíčky? Zmenšete velikost košíčku a poté zkontrolujte velikost obvodu, může být nutné jej také zmenšit.

Působí vám kostice vpředu nepohodlí, zařezávají se? Vyberte si podprsenku, která je na přední straně nižší, jako je například plunge. Zvažte zvětšení velikosti košíčků, aby kostice přiléhaly přímo na hrudní kost mezi prsy.

Je vám v podprsence během dne nepohodlně? Zkuste podprsenky FlexiFit. Jsou navrženy pro celodenní pohodlí a mají inovaci 360° Strech, díky tomu jsou pružné všemi směry. Podprsenky FlexiFit mají pružné zapínání a košíčky bez kostic ve velikostech A-H.

Profesionální BraFitting (asistence při výběru nejvhodnější podprsenky) je základní službou, kterou můžete vyzkoušet například v Marks&Spencer.

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu. Pravidelné vyšetření které vám zabere jen chvilku času. A vy můžete být v klidu... Jak se správně vyšetřit se dozvíte zde

  14:00