Advent je tu, čas zdobit a zkrášlovat. Tradiční věnec vonící jehličím, zavěšený na venkovních dveřích, je základ. Máme pro vás step-by-step návod.

_____________________________________________________________

Potřebujete: korpus na věnec – např. ve tvaru srdce – nejlépe z proutí nebo slámový, zelený potahovaný vázací drátek, zelené větvičky z jehličnanů, větvičky cesmíny, popřípadě dalších neopadavých rostlin, drobné ozdoby, svazek jmelí, stuha.

1. Korpus na věnec si můžete stočit z pružných vrbových a březových větviček nebo i z dlouhých převislých větví modřínu. Svazek větví na koncích spojíte do kruhu, či jinak vytvarujete, a pak zpevníte obtáčením drátku.

.

2. Všechny zelené větvičky, které máte na zdobení k dispozici, nastříhejte na délku 10 cm. Můžete použít i odpad vzniklý při stříhání živého plotu z tújí. Větvičky postupně přikládejte na korpus a konce přichyťte drátkem.

.

3. Vázací drát na špulce obtáčíte okolo korpusu a k němu přiložených konců větviček bez stříhání, až bude celý zaplněný zelení. Pak do základní zeleně můžete na různých místech připevnit další přírodniny, třeba lístky cesmíny nebo pupeny jívy.

.

4. Když chcete dekorovaný věnec rozsvítit záblesky skleněných ozdob, vyberte takové, jaké barevně ladí se zelení. Drobné kouličky mohou být matné i lesklé, ideálně tón v tónu s věncem. Očkem ozdoby provlečte drátek, přichyťte ho do větviček a stočte.

.

5. Přichycení ozdob by mělo být nenápadné. Tenký vázací drátek je ideální provléct pod větvičkami, ty ho pak zakryjí. Stačí je trochu načechrat. Pokud jste drát protáhla i středem, abyste zpevnila tvar věnce, můžete na něj také připevnit dekorace, třeba borové šišky

.

6. Jmelí, které podle tradice a pověry přináší k nám domů štěstí, nemusíte věšet jen na lustr – svazek plný bílých kuliček se skvěle hodí i na závěrečnou dekoraci věnce. Přichyťte je drátem a ten pak zakryjte jemnou stuhou.

.
  14:18