Máte někdy pocit, jako by se vám štěstí vyhýbalo? Nastavte si ho jako životní plán. Jako prioritu nadřazenou nad práci, peníze, vztahy... A začněte hned! Co pro svůj lepší život uděláte v nejbližších minutách?

Jistě to znáte taky. dny, které byste nejradši vymazala z kalendáře. v práci máte po termínu, dítě dostalo poznámku a tchyně se ohlásila na návštěvu. Horší to být asi nemůže. A lepší? To samozřejmě ano! Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak si spolehlivě zvednout náladu a udělat radost.

Michaela Klevisová, spisovatelka


Denně se snažím pobýt chvíli na za­hradě. V každém ročním období. I když mám tak hektický den, že jsem od rána do večera v jednom kole, alespoň si venku vypiju kafe nebo čaj. Stačí čtvrt­hodinka pod korunami stromů a hned jsem klidnější, uvolněnější a jakýkoli stres je fuč. Mám na zahradě krmítko pro veverku, kam jí dávám vlašské ořechy. Nejvíc mě baví, když ji přistihnu, jak si zrovna jeden bere a odnáší. Takovéhle zážitky jsou skvělou zbraní proti stresu a rozsvítí mi den. Terapii přírodou doporučuju každému!

Oli Vacková, majitelka salonu OliOla


Co pro sebe dělám, abych se cítila dobře? Moc ráda cestuji a je mi v podstatě jedno kam, hlavně když je to do přírody a za poznáním. Čím delší cesta je, tím lépe. Mám víc času si vyčistit hlavu, srovnat záda, dostat se do fyzické kondice a jako bonus se vrátit o pár kilo lehčí. Cestuji totiž nejraději pěšky, a to pár stovek až tisíc kilometrů. Vždycky si taky najdu čas na skvělou péči přírodní kosmetikou v mém salonu. Nikdy jsem neměla pleť v takové pohodě jako nyní, když chodím na ošetření pleti ­Inlight. A co mi spolehlivě zvedne náladu a udělá den hezčí? Když přijdu domů a mé dvě skotské teriérky mě pokaždé nadšeně dlouho a dlouho vítají.

Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka webu Svět homeopatie a manažerka Homeopatické lékařské asociace


Bude to znít jako klišé, ale co mi vždycky udělá radost, je pohyb. A třebaže to někdy nezvládnu, protože práce a povinností je moc, při první možné příležitosti vyběhnu ven. Pohyb je něco, co mě nabíjí energií, čistí mou hlavu, uvolňuje tělo a dělá mi radost. A úplně nejradši jsem, když vykouknou první jarní paprsky a já můžu běhat venku nebo nazout „inlajny“ a jen tak se vézt. Mám v sobě najednou tolik pozitivní nálady, že mám potřebu to se všemi ihned sdílet a volat do světa: „Pojďte si taky zaběhat, bude vám fajn.“

Linda Antony, ajurvédská masérka, majitelka ajurvédského centra Mahapurusha


Nejlíp mě dokáže nabít láska – neumím bez ní fungovat, ta jediná mě dostane do kolen. S láskou se pojí rodina, nic pro mě neznamená víc. Velkou vzpruhou je pro mě cestování, seznam míst, kam se toužím podívat, by zabral dva další životy. Pozitivně vnímám i přenos energií mezi mnou a mými klienty při ajurvédských masážích v mém centru Mahapurusha. Musím zmínit i svou vnitřní víru. Nebavím se o žádném náboženském systému, ale o svém vlastním rituálu, kdy denně nahoru děkuji za všechno, co mám. Byť to dnes pro mnohé může znít jako klišé, já bez toho neusnu, a to i když mi zrovna v žilách místo krve obíhá Pinot Grigio.

Další tipy redaktorek i dalších žen najdete v aktuální vydání Ženy a život, které je právě v prodeji!


  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:35