Představujeme vám osm mužů, jejichž profesí je dělat z nás krásnější, milejší, veselejší, štíhlejší a spokojenější bytosti. Seznamte se! Bez koho si už svůj život nedovedeme představit? 


Ženy dělají, co jim řeknu. A rády.


Jako osobní trenér v holmes place tráví Jan Frídel (30) se ženami spoustu času. umí je motivovat k pohybu a zároveň Je zkrotit, když to s hubnutím začnou přehánět.


„Když ke mně přijdete na první hodinu, vždy mě nejprve zajímá důvod, proč se chcete začít hýbat. Musím vědět, zda jde o vaše rozhodnutí, o kterém jste vnitřně přesvědčená, nebo chcete začít cvičit kvůli partnerovi, rodině, případně jestli zásadní roli hraje tlak okolí. Pokud platí druhá varianta, je lepší s pohybem ani nezačínat. Z vlastní zkušenosti vím, že takoví lidé skončí během několika týdnů,“ varuje Jan Frídel. Ženy osobního trenéra vyhledávají nejčastěji proto, že potřebují shodit nadbytečná kila, zpevnit postavu, ale třeba i odstranit bolesti zad způsobené neustálým sezením u počítače.


„Spousta žen se mnou cvičí i několik let, mám tak možnost je dokonale poznat. Náš vztah je poměrně intenzivní, sleduju jejich pohybovou aktivitu, ale konzultujeme spolu i stravování a relaxaci,“ říká Jan, který díky tomu dobře ví, co ženy, které trénuje, právě prožívají. Dokáže se naladit na jejich vlnu, chápe, že často nedokážou z minuty na minutu odstřihnout své osobní problémy a začít se soustředit na cvičení. 


Více o osobním trenérovi a dalších 7 mužích najdete v Ženě a život č. 20 na straně 6-17


KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM


  22:10,  aktualizováno  25. března 2019 19:30