Vypadá jako křehká a něžná víla, ale to je pouhé zdání. Herečka, tanečnice, provozovatelka kavárny a dvojnásobná maminka Kristýna Boková v sobě skrývá velkou sílu, která jí pomáhá překonávat všechny překážky – pracovní, ale i ty soukromé.

Guvernantka Marie, kterou hrajete ve druhé řadě tele­vizního seriálu První republika, má francouzský šmrnc a styl. Kde jste čerpala inspiraci?


Jednak mi pomohly kostýmy, které jsem měla k dispozici, a jednak jsem si o Marii vytvořila určitou představu, což dělám u každé filmové či televizní postavy, kterou mám hrát. V tomhle případě jsem si hlídala, abych chodila vzpřímeně a působila umírněně. Marie totiž na veřejnosti vystupuje velmi decentně. Nějaký čas skutečně žila ve Francii, což na ní zanechalo stopy – na první pohled je elegantní, ale jemná a klidná. Žádná divoká dračice.


Natáčení seriálu trvalo tři čtvrtě roku. To pro vás muselo být docela náročné, když máte dvě děti.


O ně bylo skvěle postaráno, pomáhal mi manžel i babičky. Horší to bylo s mými fyzickými a psychickými silami. Nemám žádnou hereckou školu, hraju intuitivně a zevnitř. Všechno, co prožívá moje postava, musím najít sama v sobě. Do všeho jdu naplno a nedokážu odhadnout své síly. Tím pádem se často vyčerpám natolik, že mi přestane fungovat tělo. V případě První republiky mě to potkalo v zá­věrečné fázi natáčení – v posledních dnech se mi motala hlava, zvedal ­žaludek, chtělo se mi strašně spát. Prostě energetický stav nula. Naštěstí to mělo svůj začátek a konec. Zařekla jsem se, že příště už na sebe budu ­dávat větší pozor a víc odpočívat. ­Uvidíme, jak to dopadne.

  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:20