Letošní léto strávíme převážně v Česku. Proč toho nevyužít a nenavštívit pražské podniky a hotely, které za to stojí? Máme pro vás tipy, kde strávit horký letní večer i nedělní brunch.

_____________________________________________________________

Nejlepší zvěřina v Praze

Staroměstská restaurace Deer nabízí nejen gastronomický zážitek a příjemně strávený večer. Pochlubit se může i vlastní pekárnou a cukrárnou. V kuchyni kraluje talentovaný šéfkuchař Jiří Eberle, který se zaměřuje na stále podceňovanou zvěřinu, jejíž maso je nejen mimořádně chutné, ale také velmi zdravé.

Tip: Nezapomeňte ochutnat fotogenický dezert Les.

Deer restaurant

Autorské koktejly v BeBop Baru v Alcronu

Po kompletní rekonstrukci se z baru BeBop stal krásný artdecový prostor. Co zůstává stejné, je kreativní kolekce skvělých drinků, připravených pod taktovkou šéfbarmana Milana Drahoše, jehož aranžmá za pomoci mnoha nejrůznějších rekvizit jsou pověstná.

Tip: Nově nabízejí koktejly s sebou, které si můžete vyzvednout nebo si je nechat dovézt domů.

BeBop bar

Gastro a kulturní pop-up na Plovárně

V zahradách Občanské plovárny byl nedávno otevřen pop-up stan Molo, kde najdete bistro-bar s mezinárodní kuchyní, nechybí hudební ani divadelní program či odpočinková zóna s lehátky s výhledem na Vltavu. Koncept spojuje kvalitní street food gastronomii s kulturou.

Tip: Muži ocení místní Lion z Pivovaru Národní, který se vaří v nedalekém areálu Voršilského kláštera ze 17. století na Národní třídě.

MOLO

Úchvatné spa v hotelu Alchymist Grand Hotel and Spa

Hotel si pro hosty připravil několik speciálních nabídek, kdy lze kombinovat různé služby, odpočívat a objevovat Prahu přímo z jedné z jejích nejkrásnějších historických částí, Malé Strany pod Pražským hradem. Sauna, terapeutky z Bali, procedury, masáže…

Tip: Ochutnejte českou i mezinárodní kuchyni v restauraci Aquarius v kouzelné hotelové zahradě.

Alchymist Grand Hotel and Spa

Moderní kuchyně v Kolowratském paláci

Masové, vegetariánské či veganské pokrmy uspokojí jakékoli vaše chutě. Specialitou jídelního lístku jsou netradiční celodenní snídaně a originální míchané drinky, které si můžete vychutnat v klidném prostředí soukromé zahrádky ve vnitrobloku nebo v pohodlí suterénu

Tip: Zahajte léto v Cafe Elektric se skvělými drinky TATRATEA. Příjemná akce s výhodnými drinky a muzikou se koná již ve středu 1.7.2020 od 17:00-23:00, dorazit ale můžete i jakýkoliv jiný den.

Elektric

25 let rodinné tradice v cukrárně

Zákusky inspirované cukrářskými domy v Paříži a Vídni, krémové gelato vyráběné italským postupem a především nadšené sestry, které za tím vším stojí. „Chtěly jsme zmrzlinu, která by předčila tu italskou. Na ni vám žádný zmrzlinář v Itálii recept nedá, takže jde o naše vlastní recepty,“ říká jedna ze sester – Hana Kozubová z Cafe La Torta.

Tip: Doporučujeme ochutnat malinový dezert eclair s vanilkovou mousse nebo dort Gold Prag plný čokolády.

Cafe La Torta

Oblíbené pokrmy čínské provincie S’-čchuan

Nově otevřená originální restaurace BASU se nachází v centru Prahy. Interiér laděný v moderním asijském stylu, tradiční pokrmy z nejkvalitnějších potravin a malebná zahrádka, která je součástí vnitrobloku Slovanského domu.

Tip: Milovnicím masa doporučujeme Hotpot.

BASU

Fine diningová restaurace

Pouze tři čtyři suroviny, výrazný autorský rukopis a jedinečná chuť. To je tajemství práce nejlepších kuchařských hvězd v restauraci Benjamin.

Tip: V restauraci sedí všichni kolem jednoho kulatého stolu a večeře začíná vždy v přesně stanovený čas. Z tohoto důvodu je nutné zajistit si místo předem. Na menu najdete například precizně připravené jehněčí s řepou a bezinkou, sladkovodní ryby i moderně pojaté dezerty.

Restaurace Benjamin

Zacvičte si se značkou Circlle

Česká značka, která nabízí udržitelné a eticky vyráběné sportovní oblečení inspirované jógou, buduje komunitu. Každý týden pořádá nejen lekce a setkávání v příjemném studiu Moving World Prague, ale i jóga pobyty.

Tip: Dejte józe šanci, nejbližší lekce se koná 8. 7. 2020 od 19.00 hod., registrace zde

Circle
  12:00