Cestovat s dětmi? Většinou žádný med... Ale když víte, kam jet a co tam dělat, aby děti vrněly blahem a vy jste si odpočinula, máte vyhráno. A zpátky se vrátíte s čistou hlavou.

Malý průzkumník (0–3 roky)


? Kam vyrazit? S malými dětmi můžete vlastně kamkoli. Tedy pokud se vyhnete těm nejnebezpečnějším a nejtropičtějším lokalitám. Dobrým tipem jsou evropské metropole, které si s prckem v kočárku můžete v klidu projít křížem krážem, nebo romantické ostrovy v moři. Například ostrov Gran Canaria, který disponuje příjemnými plážemi, stabilní teplotou a dosažitelnou vzdáleností (zhruba 4,5 hodiny letu). Zajímavým místem je také nejmenší fríský ostrůvek Baltrum, na kterém se vám ani ten nejzlobivější průzkumník neztratí a bude uchvácen okolním mořem, nekonečnou pláží a střídajícími se loděmi u břehů. Navíc tu kriminalita ani autodoprava prakticky neexistují. Další rozumnou variantou jsou nabídky baby hotelů, které najdete například na webu baby-friendly-hotel.cz nebo www.familotel.com. Tady vám odpadnou výčitky, když vaše dítě rozbalí svůj trucovitý křik nebo pláč na veřejnosti. Také se nebudete muset stra­chovat, jestli je prostor pohybu po hotelu dostatečně bezpečný. Velká chvála patří i korutanskému hotelu Hochschober, který nabízí spoustu wellness programů i pro děti od tří měsíců, včetně možnosti využít zdejší mateřskou školku.

? Čím cestovat? Ideální je cestovat autem, vyrazit ale lze i na vícedenní plavbu po moři. Na velkých zaoceánských lodích najdete veškerý servis – animační programy, dětské kluby, bazénky, akvapark... Vybírat lze např. na www.fischer.cz, plavby.esotravel.cz nebo www.aida.de. Možností je také dojet či doletět na zvolené místo a jeho okolí pak obrážet na kole. Příjemnou pláž Scheveningen najdete třeba kousek od Haagu, zde si, stejně jako v celém Nizozemí, můžete zapůjčit kolo s dětskou sedačkou či vozítkem pro děti.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:50