Do konce prázdnin zbývá už jen pár dní, ale vzpomínku na dlouhé vlahé večery, orosenou sklenku vína, zrnka mořské soli na opálené kůži a západy slunka sledované z terasy oblíbené restaurace si vzít nenecháme. Ať jsou s námi ještě hoooodně dlouho!

1. Barva jako od moře


Je to už pár týdnů, co jste se vrátila z dovolené, a udržet si snědou barvu je čím dál těžší. Přitom ale víte, že vám opálení sluší a na opálené pleti vypadá každé líčení líp –
v podstatě se nemusíte líčit vůbec. Pořiďte si proto bronzer, ideálně takový, ve kterém bude více barev, ať můžete odstín ­přizpůsobit barvě pleti. Světlejší tóny lze použít jako ­rozjasňovač a tmavšími tvář vystínovat. Nebo zkrátka ­smíchejte všechny barvy dohromady a naneste na celou tvář.

2. Letní bijáky


Sledovat filmy pod širým nebem má ­svoje kouzlo, které s koncem prázdnin vyprchat zdaleka nemusí. Řada letních kin totiž funguje i během září – ­třeba Regina v pražském Karlíně
(8. 9. hrají ­komedii Chata na prodej) nebo kino na jihlavském Masarykově náměstí (7. 9. uvádí snímek Once). ­Promítání ale můžete uspořádat i na vlastní zahradě. Stačí vám k tomu bílé plátno a projektor.

3. Cvičte zadarmo


Až do 4. října bude na pražské Náplavce kotvit loď Reebok Experience Store, kde si můžete zdarma (!) vyzkoušet lekce funkčního tréninku, Les Mills, jógy či CrossFitu, startuje odsud i běžecká skupina. Cvičí se v klimatizovaném sále nebo na palubě s výhledem na Pražský hrad. Lekci si včas rezervujte ZDE.


4. Jdeme do hor!


Pohled na svět z vrcholu kopce, na který ­vystoupáme po svých, přináší opojnou radost. Možností, kam vyrazit, máme v Česku naštěstí spoustu. Schválně, kdy naposledy jste si vyšli na kopec, ­který je vašemu městu nejblíž? Nadcháze­jící ­víkend by mohl být ten pravý čas! S hůlkami v rukou si výšlap (a především následný sestup) ještě víc užijete. S jejich pomocí totiž zlepšíte ­držení těla, srovnáte záda, posílíte celou horní polovinu těla a při sestupu navíc šetříte klouby, lépe ­rozložíte váhu a ještě vám pomůžou se stabilitou.

5. Utopené ovoce


Na nic nečekejte a pozvěte kamarádky na dokonalou bowli. Voní a chutná po ovoci a zvolna uvolňuje náladu. Potřebujete na ni větší nádobu, klidně velkou skleněnou mísu. Vložíte do ní spousty nakrájeného ovoce a snítky bylin. A vlijete lehké mladé víno, nejlíp ročník 2017, a stejné množství perlivého suchého sektu. Pro odlehčení ji můžete doplnit sodou.

NÁŠ TIP: Zkuste tyto ovocné kombinace: meruňka + tymián, limetka + jablko, meloun + máta

http://gty.im/123546002

6. Vezměte na pomoc šperky


Výrazná bižuterie ­spojovaná s letními ­měsíci vás přenese zpět na prosluněnou pláž, i když už jste dávno v plném pracovním nasazení ve městě. Zkuste si k bílé halence nebo jednobarevným šatům vzít výrazné náušnice z letních kolekcí – celý outfit získá svěží ­atmosféru prázdnin.

Spoustu dalších tipů, jak si v sobě co nejdéle udržet letní bezstarostnou atmosféru, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. Jen za 35 Kč, navíc s nádherným voňavým dárkem na obálce!
 

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:13