Prodloužený víkend se blíží. Zkuste aspoň jeden den věnovat sobě, zapalte si svíčku, přečtěte knihu a hlavně relaxujte.

_________________________________________________________

Máte pocit, že už se zběsilým tempem dnešní doby nedokážete udržet krok? Patříte-li mezi ty, kteří odolnost vůči stresu potřebují zvýšit, a pohybujete se v prostředí, kde je stresu víc, než je zdrávo, je na čase začít jednat. 

Plánujte: Plánování je základ úspěchu. Udělejte si seznam věcí, které musíte stihnout a přiřaďte jim prioritu. Nebudete tak skákat od jednoho k druhému a budete postupně svůj plán plnit. Samozřejmě se to nemusí dařit úplně vždy, ale když se vám to povede třeba 2x do týdne, je to skvělé. Nebudete totiž žít s pocitem, že máte spoustu restů. 

Rozpoznejte signály: Prvním a nejdůležitějším krokem je rozpoznat, kdy stres přichází. Varovným signálem je například napětí v ramenou a v krku. Hlava, krk a ramena jsou důležitá energetická centra v těle. Ve stresu jsme rozzlobení a napětí se začíná hromadit. Později se projevuje v podobě ztuhlého krku a ramen, tlakem v očích a někdy i vypadáváním vlasů. 

Doporučujeme: Po náročném dni si dopřejte relax ve vířivce a finské sauně nebo vyzkoušejte exotickou thajskou masáž v Sabai. Úžasné SPA & Wellness nabízí například komplex Aquapalace Praha, užijte si den plný regenerace a relaxace.  

Hýbejte se: Cvičení má skvělou vlastnost, že při něm dokážete „vypnout“ a nemyslet na problémy. Cvičení je nejlepším lékem proti úzkosti a stresu. Pohybové aktivity uvolňují endorfiny do mozku, což je přírodní lék, proti bolest. Věnujte se jakémukoli sportu 30 minut denně a uvidíte ten rozdíl. 

Svěřte se do rukou spřízněné duši: Neduste v sobě důvody, které ve vás způsobují stres, a nebojte se svěřit lidem, kterým důvěřujete, nebo někomu blízkému. Je dokázáno, že samotné povídání o problémech a ventilace starostí dokážou člověku zvednout náladu a zbavit ho velkého napětí. Pozvěte kamarádku na skleničku vína. 

Tip: Kvalitní italské víno můžete koupit například v prodejně Wine Food na Smíchově. Nebo vyrazte do bistra Mondieu na Chodově, ochutnejte i domácí quiche nebo pohankovou palačinku na sladko či na slano.

Spánek: Ve stresu a stavech úzkosti máme často problémy se spánkem. Čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, jste nevyspalá a podrážděná. Průměrný člověk by měl spát 6 až 8 hodin. 

Užívejte si jídlo: Jsme to, co jíme. Když jsme pod tlakem, tak snadněji sáhneme po nezdravém jídle. Podle posledních průzkumů se cítíme lépe, když dodržujeme zdravý životní styl. Ale když hřešíme, dostáváme se rychle do st resových situací. Jídlo je další začarovaný kruh našeho života. Povolte si občas nějaký ten dortík bez výčitek. 

Zlepšete kvalitu svého spánku: 1)Eliminujte příjem kofeinu, nepijte kofeinové nápoje po 18. hodině, zkuste večerní kávu vyměnit třeba za karamelovou horkou čokoládu ze Starbucks. 2) Používejte masku na oči a špunty do uší, zbavíte se tak okolních ruchů. 3) Dejte si před spaním relaxační koupel s koupelovou solí Levandulové snění od Kneipp. 4) Vyhoďte televizi z ložnice.

  8:00