S blížícím se obdobím Vánoc chybí stále více času na pravidelné cvičení a zlepšování kondice. Vyzkoušejte naše tipy na krátká a jednoduchá cvičení, která lze pohodlně zvládnout ve fitness klubu i doma.

 ____________________________________________________________

DŘEP

Správné provedení, konkrétněji zvolená šířka postoje, je u dřepů velmi diskutovaným tématem. Pokud nebudeme zasahovat do přílišných detailů, můžete se držet těchto dvou vzorců:

a) Pokud chcete zapojit u dřepu spíše hýžďové svaly a zadní stranu stehen, zvolte spíše širší postoj se špičkami směřujícími více do stran.

b) Při postoji širokém zhruba na šířku ramen se špičkami vpřed zapojíte při dřepu více přední stranu stehen.

5 jednoduchých cviků pro pevná hýždě

RUMUNSKÝ MRTVÝ TAH

U rumunského mrtvého tahu zapojujete především hýždové svaly, proto bude pro vás tato varianta nejlepší při formování stehen a zadečku.

Postoj je vzpřímený, nohy zhruba na šířku pánve. S nádechem jděte činkou přímo dolů tak, že táhnete boky vzad. Konec pohybu můžete zakončit zatnutím hýžďových svalů. 

TIP: Dejte si pozor na kulacení bederní a hrudní páteře a přílišný podřep.

5 jednoduchých cviků pro pevná hýždě

HIP THRUST

Výborný cvik na zadek, u kterého procvičíte zároveň hamstringy a spodní záda.

Opřete se o lavici a obě dvě chodidla nechejte na zemi. S nádechem jděte dolů a držte pevná kolena. Bederní páteř držte v neutrální poloze. S výdechem jedete nahoru a činku vytlačujete pouze hýžděmi. Konec pohybu můžete zakončit zatnutím hýžďových svalů.

5 jednoduchých cviků pro pevná hýždě

ZANOŽOVÁNÍ 

Klekněte si na kolena a opřete se o lokty. Zápěstí umístěte přímo pod ramena a kolena přímo pod boky. Stabilizujte boky a zvedejte nohu co nejvíce vzad, ale pozor, abyste se neprohýbali v zádech.

5 jednoduchých cviků pro pevná hýždě

Cviky pro vás sestavila osobní trenérka Sabina Vašáková, Form Factory.

  13:01