Zapomeňte na polykání různých léků proti bolesti, uvařte si polévku, pijte dostatek tekutin a vyrazte ven na čerstvý vzduch.

1. Voda je základ
Pijte – a pijte hodně. Ne alkohol, ale vodu, neslazenou a pokud možno neperlivou. Nejlépe již v průběhu večera s alkoholem. Další sklenku si dopřejte před spaním a další hned, jak se probudíte.

2. Dopřejte si tučné jídlo
Stará a kupodivu stále platná rada zní – nepijte nalačno a v jídlech dávejte přednost těm tučnějším. Nemusíte si dávat mastné a smažené jídlo, stačí například i olivový olej v zeleninovém salátu. Ráno vám pomůže i vydatná snídaně nebo nenahraditelná česnečka.

3. Oblíbený nápoj v podobě kávy                                                                          Pokud nemůžete bez kofeinu žít a jedině silná ranní káva vás každé ráno postaví na nohy, doporučujeme vyzkoušet ji už večer. Mnoho lidí si kofein, protijed alkoholu, dopřává na závěr večera.

4. Čerstvý vzduch, pohyb, sprcha
Svižná dvacetiminutová chůze na čerstvém vzduchu vám rozhodně prospěje. Za odměnu si můžete po procházce vlézt do sprchy, doporučuje se spíše studená.

5. Zázračný zázvor
Úžasné koření, které zažene ranní nevolnost. Připravte si z něj nálev tak, že nastrouhaný zázvor zalejete horkou vodou a necháte odstát. Potom pomalu vypijte.

6. Dopřejte si kvalitní spánek
Máte-li tu možnost, nevstávejte druhý den příliš brzy ráno. Vaše tělo potřebuje dostatečný odpočinek, doporučuje se 7 až 8 hodin. Více než deset hodin spánku by vás naopak ještě více unavilo.

  16:58