Pravidelná návštěva kadeřnice či kosmetičky patří mezi běžnou měsíční rutinu většiny žen. Přemýšlíte, jak si poradíte, když je vaše beauty návštěva v nedohlednu? Připravily jsme pro vás pár tipů, jak můžete o svůj vzhled pečovat samy...

_____________________________________________________________

Krásné vlasy

Většina žen chodí do kadeřnictví především z důvodu barvení vlasů, či udržení střihu. Pokud patříte mezi ty, které se barví pravidelně již léta, poradíme vám, jak si s barvením poradit i v domácích podmínkách. Základem je koupě kvalitní barvy, či šetrnějšího přelivu. Máte-li vlasy delší, zvažte, zda si nepořídit balení rovnou dvě. Nepodceňujte pečlivé přečtení návodu k použití. Pro optimální a rovnoměrné nanesení barvy požádejte o pomoc člena rodiny. 

Než přistoupíte k samotnému barvení, tak si místa, jako je obličej v okolí vlasů, uši a krk natřete mastnějším krémem. Tento krok napomůže snadnějšímu odstranění barvy z pokožky. Jestli máte ochotnou kadeřnici/kadeřníka, klidně ji zavolejte a požádejte o radu, doporučení, jak s otázkou výběru barvy, tak s jejím nanášením. Důležité je si při barvení rozdělit vlasy do několika pramenů, ideálně dvě části rozdělené pěšinkou uprostřed hlavy a jeden pramen na temeni, aby se barva dostala všude a rovnoměrně. Jakmile si zkontrolujete, že barva je skutečně na všech vlasech, nechte barvu působit tak dlouho, jak je uvedeno v návodu. Po následném umytí vlasů doporučuje dopřát jim péči ve formě masky.

Regenerace a střih vlasů?

Zkuste dát vlasům zdravotní pauzu a snažit se je zatěžovat co nejméně. Vlasy namáhané častým barvením, odbarvováním, trvalou ondulací, či používáním vlasové žehličky mají z důvodu poškození vlasového vlákna sklon k lámání a vypadávání. Pokud řešíte barvení z důvodu odrostů, či nevzhledných šedin, vyzkoušejte již dobře dostupné vlasové spreje na odrosty, nebo přípravky na odstranění šedin. Jestliže byla doposud návštěva kadeřníka nutnost z důvodu šedin, možná za pár týdnu kadeřníka vyhledáte jen z důvodu zastřihnutí konečků. 

Věděli jste, že si konečny vlasů a ofinu můžete zastřihnout samy doma? Návod najdete například na Youtube kanále Kateřiny Bartkové v jejím videu „Stříhám si vlasy sama doma“. Youtube nabízí mnoho návodů od českých i zahraničních youtuberů, takže stačí si vybrat toho pravého, jehož návod vám bude nejvíce vyhovovat.

Sama sobě kosmetičkou

Krásná pleť bez nedostatků je dána geneticky pouze velmi malé hrstce žen. Pokud mezi ně nepatříte a vaše pleť potřebuje pravidelnou péči, na kterou je zvyklá, máme pro vás pár tipů, jak péči o pleť nezanedbat i bez pomoci odborníka. Základem péči o pleť je vždy čištění, které by se nemělo podceňovat. Do pleti, která je hloubkově vyčištěna, následně výživový či hydratační krém snadněji pronikne do hlubší vrstvy pokožky. Čištění pleti nepodceňujte ani v době, kdy jste převážně doma a vyhýbáte se tak použití make-upu. 

Vaše pleť potřebuje řádně vyčistit bez ohledu, zda jste doma, nebo vycházíte ven. I na nenalíčené pokožce se přes den usazují různé nečistoty z okolí, prach a vaše pokožka produkuje maz. To vše je potřeba pečlivě odstranit. Nezapomínejte, že veškerá péče o pleť, tedy i čištění, končí až u prsou a je potřeba pečovat i o krk a dekolt, a to 2x denně, ráno a večer. 

Dalším krokem pro krásnou pleť je peeling, který byste měla zařadit v péči o pleť minimálně jedenkrát týdně. Peeling skvěle zabraňuje ucpávání pórů a zároveň se po pravidelném používání dočkáte krásně hladké a projasněné pokožky. Peeling vybírejte tak, aby byl určen skutečně pouze na pokožku pleti. 

Své pleti zvládnete sama dopřát i pleťovou masku. Vyživující či hydratační maska se doporučuje aplikovat jednou týdně, a to alespoň na 15 minut. Masku nanášejte až na dokonale vyčištěnou pleť a po použití peelingu, krásně se do pokožky vstřebá. Finální krok každodenní péče je pleťový krém. Pokud jste zvyklá navštěvovat kosmetičku, určitě máte doma ten správný produkt, který vám odbornice doporučila. Na nanesení krému nezapomínejte ráno i večer, vaše pokožka vám bude vděčná. 

Hezký návod, jak o pleť pečovat, můžeme zhlédnout na Youtube kanále známé infuencerky Petry Lovely Hair v jejím videu „Moje péče o pleť od A do Z, vše co potřebujete vědět“. Z dalších videí na Youtube doporučujeme zajímavý 1. díl „Jak na vrásky“ od youtuberky Beauty by Katty.

  14:00