Kdysi se ženy prezentovaly hlavně tím, co umí, co dokázaly, jak vychovaly děti. Dnes o většině z těch, které máme kolem sebe nebo je vídáme v médiích, nevíme skoro nic.

Zato známe jejich velikost oblečení a řešíme, jestli vypadají v plavkách božsky či pekelně. „Je to normální?“ ptá se Denisa Prošková.


Ne že by nadřazování štíhlosti nade vše  byla nějaká novinka. Své o tom věděly už dvorní dámy rakouské císařovny Sissi, manželky Františka Josefa I. Urozená průkopnice anorexie si totiž velmi zakládala na svém vyhlášeném vosím pase. Udržovala si jej nejedením. A tak si během hostin jen uzobla hroznového vína, olízla kostičku z kuřete a byla přecpaná. Sissi nebo spíš její poddaní měli kliku, že v těch časech neexistoval internet. Jinak by každý den zaručeně začínali pročítáním životně důležitých zpráv, o kolik zase zhubla a jak jí sluší ten nový korzet... Stejně jako my začínáme den vstřebáním novinek o tom, která z modelek či televizních hvězdiček má (konečně) půl roku po porodu postavičku jako lusk a už se zase vejde do šatů číslo 36 či 34.Nemůžeme si pomoct


Všichni pochopitelně víme, že nejdůležitějšími hodnotami našich životů jsou zdraví, láska, spokojená rodina... Stejně ale mívají fotky mediálních hvězdiček malebně rozložených na útesu v bikinách či chlubících se čerstvě shozenými kily nebo novým poprsím obrovské množství shlédnutí. „Je to vlastně masochismus, ale přesto se skoro vždycky kouknu, i když to pro mě vlastně žádný přínos nemá a jediné, co cítím, je vztek,“ vysvětluje devětatřicetiletá Pavlína. „V tu chvíli se s ní prostě srovnávám, i když si v téhle soutěži připadám jako medvěd vedle laně. Možná chytřejší medvěd vedle hloupé laně, ale přesto medvěd.“ Pokud vám Pavlíniny myšlenkové pochody něco připomínají, tak určitě znáte i druhou fázi těchto úvah. Začnete se utěšovat. To se jí to prsí, když má peníze a nikdy nebyla těhotná, zatímco my ztloustly po dětech. „No jasně, zároveň ale v koutku duše vím,“ souhlasí Pavlína, „že jde o výmluvu. Po dětech se netloustne – ty nejíme. Na rozdíl od čokolády...“


Celý článek najdete v nové Ženě a život na straně 40-41Ovlivňovala vaše váha někdy nějak zásadně váš pracovní nebo soukromý život? Diskutujte s ostatními čtenářkami. Autorky dvou nejoriginálnějších příspěvků odměníme dárkem – balíčkem kosmetiky Avon. 


  22:09,  aktualizováno  25. března 2019 20:52