V pražském kongresovém centru vystoupí 22. listopadu v rámci evropského turné královna burlesky Dita von Teese. představí zde svoji obdivovanou show The Art Of The Teese.

„Strašně moc si to užívám! Je to můj splněný sen. Přivézt svou show do Evropy jsem toužila několik let a nyní se mi to splnilo,“ líčí nadšeně světoznámá královna burlesky Dita Von Teese.
Její evropské turné s názvem The Art of the ­Teese začalo 12. října v Amsterdamu, následovaly zastávky v Berlíně, Londýně, Monte Carlu, Edinburghu, Paříži a dalších městech a završí ho vystoupení v pražském Kongresovém centru. Navzdory nabitému programu si našla čas na rozhovor po telefonu při své zastávce v Ženevě.

Říká se, že na burlesku chodí muži, aby viděli krásné ženy, a ženy, aby viděly nádherné prádlo, líčení, kostýmy a účesy. „Ženy se rády nechají okouzlit světem luxusu a ženského půvabu. Na mých vystoupeních tvoří publikum z pětaosmdesáti procent! Především ony kupují vstupenky na mou show, muži jim jen výjimečně dělají doprovod,“ říká poněkud překvapivě Dita. „Musím ale zdůraznit, že nevystupuji sama. Mám kolem sebe spoustu tanečnic, které reprezentují různé podoby krásy. To je jeden z důvodů, proč jsou má vystoupení u žen tolik oblíbená, každá si v nich najde to své,“ vysvětluje.
Rad a tipů, jak být sexy, zná Dita spoustu, podrobně je ­popisuje ve své knize Vaše znaménko krásy. Zásadní je ale podle ní osobitost každé ženy: „Nenavádím ženy, aby se snažily být jako já. Nejdůležitější je najít si vlastní cestu a styl. Poznat, co vám dodává sebevědomí, díky čemu můžete být spokojená sama se sebou. Způsobů, jak být přitažlivá a sexy, je spousta – a každá žena si musí najít svou cestu.“

Dita von Teese (jedná se o umělecký pseudonym, zábavnou slovní hříčku, neboť anglické slovo „tease“ neboli dráždit se vyslovuje stejně jako její příjmení, název její show The Art of the Teese znamená tedy Umění dráždit) navrhuje vlastní kolekci luxusního spodního prádla. Nejde jen o extravagantní kousky vhodné pro burlesku, ale především o nádherné sexy prádlo pro každou ženu. Na otázku, kolik vlastní podprsenek, proto odpovídá se smíchem: „Prádlo, které navrhuji, ráda zkouším, nosím ho, abych se ujistila, že bude ženám vyhovovat. Podprsenek mám doma stovky!“

Dita si zakládá na tom, že se na svá vystoupení zásadně líčí a češe sama: „Zabere mi to zpravidla zhruba hodinu. V zákulisí před show ale potřebuju mnohem víc času. Jen oblékání mi trvá dvacet minut. V běžném životě v koupelně moc času netrávím. Používám nanejvýš make-up, pudr a řasenku,“ přiznává milovnice rudých rtěnek, o níž se říká, že má díky své zálibě v pevně sešněrovaných korzetech v pase pouhých 42 centimetrů.

? Dita Von Teese už jako malá obdivovala staré ­hollywoodské filmy, jež ji inspirovaly k vytvoření vlastního osobitého stylu líčení, oblékání, vystupování.
? V knize Vaše znaménko krásy s podtitulem ­Průvodce světem extravagantní ženy (v češtině vydalo nakladatelství Jota) Dita ve spolupráci se svou kamarádkou Rose Apodacou popisuje, jak o sebe pečuje, jak cvičí, jak se stravuje, líčí i češe. Kniha je plná nádherných, neuvěřitelně sexy fotografií.


Spoustu dalších tipů, jak si užít třpytivý podzim, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. S nádhernou vánoční přílohou Chuťovka jen za 35 Kč!


  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:59