Celý život jsme si milovala dělat plány. Říkám jim „hra na budoucnost“. V posledních měsících však cestovatelské plány musely ustoupit do pozadí - až doteď!

S novým ročným obdobím přichází dlouho očekávané uvolnění. Chceme cestovat a chceme se při tom cítit „back to normal“. V ideálním světě bych si přála objevovat nové město ale zároveň si užít relax na pláži, vyrazit za gastronomickým zážitkem, ale stejně tak mít čas na umění a nově otevřené galerie. Chci exotiku, ale zároveň si chci užít evropský, kosmopolitní vibe. Na párty, ale také na rodinnou dovolenou. Jednoduše všechno a nejlépe najednou. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že přesně takhle se budu cítit v Dubaji, tak bych mu to nevěřila. Také jsme před rokem nevěděla, jak moc se pletu.

Když si do Googlu zadáte Dubaj, vypadnou na vás fotky mrakodrapů, nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa a nebo ikonické pláže jako ta ve čtvrti LA MER, kde měla fotku už nejedna česká nebo slovenská celebrita.

To, co mě na Dubaji kromě výtečného jídla zaujalo nejvíce, se netýká ani jednoho výše zmíněného.

Dubaj jako nový hotspot umění.

Kde bydlet:

Externí obrázek

Dubaj je plná skvělé gastronomie a špičkových hotelů. Od začátku pandemie tu ceny za pokoj šly výrazně dolů, což je dobrá zpráva. Pokud si vysloveně ujíždíte na umění, tak je volba jasná (dvakrát jasná volba za sebou). Nevím jestli jste někdy slyšeli o síti hotelu Indigo, protože já popravdě ne. Ale pokud jste milovníci umění, tak je volba jasná . Hotel Indigo Dubai Downtown https://www.ihg.com/hotelindigo/hotels/us/en/dubai/dxbbp/hoteldetail je takový hotel/galerie. Na každém z 13 poschodí je totiž art galerie. Hotel má dokonce svou vlastní art managerku, kterou je 27letá Francouzska, která kurátoruje umělce a výstavy pro každé podlaží.

Kam zajít na výstavu:

Externí obrázek

Al Serkal Avenue https://alserkal.online/ je art distrikt vybudovaný z bývalých výrobních hal mramoru. Představte si celou holešovickou tržnici přeměněnou na oblast s uměním, restauracemi, galeriemi, pavilonem jógy, keramickými dílnami, obchody s oblečením, fresh džusy, kinem nebo djským shopem. Art oblast, do které můžete vzít mámu nebo přítele, ve které se ani po hodinách potulování, nebudete nudit.

Externí obrázek

Pokud máte rádi ucelené výstavy a hledáte v umění odraz současné reality nebo objevuvujete skrze umění nové kultury a světy, doporučila bych vám Jameel Arts Centre . Díky kurátorovanému výběru umělců z blízkého východu nahlédnete do kultury, která nám vlastně na není až tak vzdálena. Pokud na výstavu není čas a preferujete kafe na čerstvém vzduchu, Jameel Arts Centre má i venkovní výstavy přímo před vchodem. Můžete tak načerpat sílu ve stínu této krásné minimalistické budovy, a zároveň budete obklopeni kulturou.

Eventy:

Jednou do roka – se na začátku dubna koná v Dubaji akce Art Dubaj, kde jsou vystaveni ti nejlepší umělci z celého světa z různých galerií.

Externí obrázek

Tento event si rozhodně zapište do kalendáře na příští rok. Pokud se ale rozhodnete vycestovat letos, máte velké štěstí. Dubaj se totiž na půl roku promění v „epicentrum“ designu, nových nápadů a kreativity díky EXPO 2020 https://www.czexpo.com/ , celosvětovému veletrhu s více jak 100letou tradicí, otevře své brány téměř 20 milionům návštěvníků. Každá země bude mít svůj pavilon a představí své novinky. Česká republika rozhodně nebude chybět.

  16:00