Rakousko splňuje představy o zimní (i letní) dovolené mnoha Čechů. Tušíte, co vám Ski amadé může nabídnout?

_____________________________________________________________  

Češi jsou v Rakousku váženými hosty. Například Salcbursko je volbou pro třetinu českých cestovatelů! Tato oblast nabízí široké spektrum možností, jak si naplno užít dny volna, a to jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi. Každý si zimní dovolenou představuje trochu jinak. 

Hurá na sjezdovku!

Dokonale upravené sjezdovky umožní podívat se do nádherných míst a obdivovat krásy přírody. Návštěvníci je zdolávají na lyžích i snowboardech. Jedním z nejkrásnějších lyžařských okruhů v Alpách je Königstour v regionu Hochkönig, kde je 35 kilometrů sjezdovek. Během jednoho dne tak můžete zdolat hned šest vrcholků!

Výlet na běžkách

Známá je šestnáctikilometrová běžecká trať Rossbrand ve Fillzmoosu. Za běžkami se vypravte do Radstadtu (Salcburský sportovní svět), kde na vás čeká 180 kilometrů upravených běžeckých stop. Oblíbená je Taurská běžecká trasa, která měří 50 kilometrů. Ani štýrská část Ski amadé se nenechá zahanbit. Rasmstau am Dachstein je jedno z nejznámějších běžkařských středisek. Místní trasy jsou vhodné i pro starší nebo méně zkušené běž­kaře. Nejdelší z těchto ne moc náročných běžkařských okruhů má 30 kilometrů a vede nádhernou krajinou.

Freeride je adrenalin

Milovníci volné jízdy ocení pocit svobody mimo upravené sjezdovky. K nezapomenutelným zážitkům patří sjezdy ve Sportgasteinu z výšky 2686 metrů. V zimě se tam běžně setkáte se silnými sněhovými přeháňkami. Nedotčené svahy a hluboký sníh jsou jako dělané pro free­ridovou zábavu.

.

Sáňky nejsou jen pro děti

Saně jsou jedním z nejstarších dopravních prostředků v Alpách. Mezi nejdelší sáňkařské dráhy v rakouských Alpách patří ta v Radstadtu. Můžete se nechat vyvézt lanovkou do výšky 1577 metrů a pak uhánět po moderní dráze dolů. A protože je osvětlená, nic nebrání tomu svézt se třeba večer. Spoustu zábavy přinese i sáňkařská dráha na Hahnbaum v blízkosti Sankt Johann (Salcburský sportovní svět). Další možnosti k sáňkování najdete v re­gionu Schladming-Dachstein. Tam je také sedmikilometrová dráha na Hochwurzen nebo čtyřkilometrový sjezd Mitterberg.

.

Wellness jako doplněk

Neodmyslitelnou součástí odpočinku je dnes wellness. Hotely v oblasti Ski amadé se mohou pyšnit kvalit­ními wellness centry, kde najde zábavu i relax celá rodina. Doporučit můžeme například Alpentherme v Bad Hofgasteinu. Nachází se přímo v centru města a z drtivé většiny místních hotelů tam dojdete pěšky. Rozloha lázní je možná až nepředstavitelná – centrum zaujímá plochu více než 30 tisíc čtverečních metrů! Je dobré vědět, že pokud se ubytujete v hotelu Norica Therme, dostanete se do lázní jen v pantoflích a županu podzemním tu­nelem, který odtud vede.

Lyžařské školy

Osvojit si správnou techniku je základ! Na věku nezáleží. Sdružení lyžařských škol Skischulen in Ski amadé klade důraz na kvalitu. Stejnojmenným logem jsou označeny všechny partnerské školy. Chcete-li mít jistotu, že vy, popřípadě vaše děti, lyžařským instruktorům dokonale porozumíte, není problém najít školu s těmi, kteří hovoří česky. Jsou to třeba Skischule Dorfgastein, Skischule Sport am Jet Flachau nebo Skischule Maria Alm.

.

Ceny a výhodné balíčky

Jak už jsme říkali, pro celou oblast Ski amadé stačí jediný skipas. Pro dospělého na jeden a půl dne začíná jeho cena na 97 eurech, nejvýhodnější je šestidenní od 256 eur. Není samozřejmě problém si pořídit skipas pouze pro jednu oblast. Koupit si ho můžete pohodlně z domova už před cestou, a to on-line. Pro sezonu 2020 jsou připraveny zajímavé balíčky pro rodiny i tzv. Ladies Week pro kamarádky.

  8:00
Témata: Rakousko, Alpy, Radstadt