Aktuálně najdete v obchodech všechny možné vzory a střihy bikin a plavek – existuje jich nespočet. Víte ale, který z nich lichotí právě vaší postavě?

JABLKO

Větší poprsí, štíhlé nohy a nevýrazný pas. Hlavním úkolem při výběru správných plavek bude prodloužit siluetu a odvést pozornost od bříška.

Nejlepší službu udělají tankiny, které opticky vytvoří užší pas. Sáhnout můžete také po jednodílných plavkách s řasením v oblasti bříška, které vám pomůže vytvarovat sexy křivky. Dokonale zazáříte i s korzetovým typem plavek – vynikne dekolt a celá horní část těla se vizuálně zaokrouhlí.  

HRUŠKA

Nejběžnější ženská postava je ve tvaru obráceného trojúhelníku neboli „hrušky“ – boky jsou širší než ramena a pas není příliš výrazný.

Ke zvýraznění ramenou a dekoltu vám skvěle pomůže push-up podprsenka, která dodá poprsí na objemu. Dokonale zafungují prvky jako volánky či asymetrické střihy horního dílu plavek –například přes jedno rameno. Kalhotky s vyšším pasem přirozeně protáhnou postavu a zakryjí to, co nemusí být vidět.

PŘESÝPACÍ HODINY

Typ postavy ve tvaru přesýpacích hodin se velmi snadno rozezná – ramena a boky bývají stejně široké a poměrně výrazné, pas naopak velmi úzký.

Dvoudílné bikiny jsou pro vás jako stvořené. Vždy volte plavky s kosticemi nebo chytře propracovanými ramínky, abyste svému poprsí dopřály potřebnou podporu. Nemusíte pátrat po žádných trendech, klasický střih kalhotek dá vyniknout přirozeně štíhlému pasu.

SPORTOVNÍ POSTAVA

Mohlo by se zdát, že sportovním postavám budou sedět jen sportovní plavky. Opak je ale pravdou. Díky menšímu poprsí a atletickému tělu se můžete pořádně rozvášnit.

Chybu neuděláte s výraznými detaily – barvy, potisky, nápisy, vše je dovoleno! Obzvláště kanýrky a volánky mohou vykouzlit krásné ženské křivky a upoutají pozornost. Užší boky zvýrazníte světlejšími barvami a pestrými vzory spodního dílu plavek. 

PLNÉ KŘIVKY

Máte větší zadeček, příliš oblé boky a bujné poprsí? Vytvořte ze svých domnělých nedostatků přednosti a nechte rozehrát své ženské křivky.

Velké poprsí si žádá pevnou podporu – zapomeňte proto na špagetová ramínka, která by se vám zařezávala do kůže. Dekolt předveďte ve véčkovém výstřihu nebo v klasických podprsenkových střizích. Místo šortkových nohaviček zvolte vykrojený typ kalhotek – pomůže prodloužit nohy a zeštíhlit stehna.

  11:31
Témata: plavky, prs