S Toyotou C-HR si Pavlína Dvořáková, nominovaná do soutěže Žena roku v kategorii Byznys, porozuměla pry´ ihned. Aby ne, vždyť diamant je nejlepší přítel každé ženy.

Při své práci se pohybuji jak v centru Prahy, tak na trase Praha–Brno a v obou případech jsem si jízdu Toyotou C-HR naplno užívala. Tak především: je krásná.

Elegantní lomené linie připomínají vybroušený diamant a stejné motivy jsem objevila i v interiéru. Ocenila jsem ale i praktické funkce a především výšku. Některé ženy (a já mezi ně patřím) se obávají, že velké auto v přeplněném městě nezaparkují nebo se s ním nevejdou na silnici. Z tohohle vozu je ale skvělý výhled, takže na silnici se cítíte dobře a na parkovišti nemáte problém – senzory jsou na všech stranách a zadní parkovací kamera vidí i za roh! Uklidňující jsou i bezpečnostní prvky, jako je třeba kontrolka upozorňující na předjíždějící auto ve slepém úhlu. A spotřeba? Díky hybridnímu systému bez nutnosti dobíjení ze zásuvky je opravdu nízká.

Bohužel jsem musela otestovat i výměnu píchlé pneumatiky. Automobil je vybaven malým kompresorem a tekutinou, která se do pneumatiky napustí, a vy tak můžete pohodlně dojet do nejbližšího servisu. Ideální řešení, když se vám to stane v pátek večer daleko od domova.Prvky s lesklým klavírním lakem v interiéru působí luxusně.„Zavazadlový prostor mým potřebám víc než bohatě dostačoval,“ pochvaluje si Pavlína.

PAVLÍNA DVOŘÁKOVÁ


Pavlína je inspirací pro mnoho žen: nejenže založila úspěšnou PR agenturu a angažuje se v charitativních projektech, je i zakladatelkou projektu Life is Fashion, který podporuje české návrháře a udržitelnou módu.


BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ


Jeden z klíčových faktorů, abyste si jízdu ve městě i v terénu mohla užít v klidu. Dnešní vozy již nabízejí řadu aktivních bezpečnostních systémů, které pomáhají předcházet kolizím a nehodám, nebo alespoň minimalizovat jejich následky. Vybrané modely Toyota nabízí balíček bezpečnostních technologií Toyota Safety Sense již jako standardní součástí výbavy vozu. Patří sem Bezpečnostní systém pro předcházení kolizím, který využívá kameru ve spojení s laserem k rozpoznávání vpředu jedoucích vozidel. Pokud systém vyhodnotí potenciální riziko nehody, řidič je akustickým a vizuálním varováním upozorněn a současně se aktivuje brzdový asistent. Dále Asistent pro jízdu v pruzích (u některých modelů i s aktivními zásahy do řízení), který určuje polohu pruhů na vozovce, a v případě jejich přejetí bez použití směrových světel vysílá zvukové a vizuální varování na TFT displeji. (pokud je zde i funkce zásahů do řízení, v případě, že řidič nereaguje, automaticky upraví jízdní dráhu zpět do původního pruhu). Dalším je Systém rozpoznávání dopravních značek, který sleduje dopravní značky před vozidlem a následně v zorném poli řidiče na TFT displeji zobrazuje různé užitečné informace, jako např. aktuální rychlostní omezení nebo zákaz předjíždění. Systém také vydává akustická a optická varování v případě, že řidič příslušné dopravní značky nerespektuje. A konečně Automatická dálková světla, která zajišťují optimální osvětlení vozovky za jízdy v noci, a to s ohledem na všechny účastníky silničního provozu. Kamera rozpoznává světlomety vozidel blížících se v protisměru i koncová světla automobilů jedoucích vpředu a současně monitoruje i intenzitu pouličního osvětlení. Systém automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly pro bezpečnější jízdu po setmění. Mezi další inteligentní systémy, kterými můžete svůj vůz vybavit, patří např. monitorování slepého úhlu, adaptivní tempomat, předkolizní bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců, upozornění na dopravu za vozem, či detekce únavy řidiče.

Více na www.toyota.cz

  7:30,  aktualizováno  26. března 2019 11:47