Kariéra, děti, domácnost, dětské kroužky, nákupy. Koloběh, ve kterém se motají všechny matky. Jak to všechno sladit a urvat aspoň chvíli pro sebe?

Zeptaly jsem se zaměstnaných matek, jak dokážou skloubit práci s péčí o rodinu a domácnost. Některé odpovědi přinášíme, další najdete na stránkách časopisu Žena a život, který právě vychází. Co je ale ze všeho nejdůležitější, najdete tam i tipy, jak to skutečně zvládnout a nezbláznit se!


Ráda bych se podělila o nějakou ušlechtilou myšlenku, jako že když chce žena skloubit kariéru a rodinu, musí najít vnitřní sílu a souznít s vesmírem. Nicméně v mém případě funguje jediné: vstát co nejdřív. Pokud se mi podaří ráno získat k dobru dvě hodiny dřív, než vstane zbytek rodiny se svými požadavky, v tichém bytě zvládnu několikanásobně víc pracovních restů. A odpoledne se děti tváří, že jim zívající matka ani moc nevadí. (Bára Vajsejtlová)


Dělit čas na pracovní a osobní mi připadá jako nesmysl. Žijeme v době, kdy jsme díky technologiím dostupní prakticky 24 hodin, sedm dní v týdnu. Kdy můžeme z kanceláře vyřídit leccos, aniž bychom ji opustili. Pokud svoje úkoly člověk zvládá, neměl by to být problém. V době, kdy je dítě malé, se „čas pro sebe“ prolíná a splývá s časem pro dítě, ale to je dočasné. (Jana Václavková)

   14:14,  aktualizováno  25. března 2019 19:34