Využijte volné chvíle na horách i ve městě, zachumlejte se do peřin v teplých ponožkách, usrkávejte kávu a přitom si v klidu přečtěte knihu.

_____________________________________________________________

  • Michelle Losekoot a Eliška Vyhnánková:

Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. Čtyři principy, které musí ovládnout každý, kdo chce být na sociálních sítích úspěšný. Ať už hodlá vybudovat loajální komunitu, prosadit značku nebo zvýšit prodeje. Aplikace, trendy i uživatelé sítí se můžou měnit, ale principy zůstávají. Doporučená cena: 339 Kč.

.
  • Bjukitchen: Snídaně

Bára Karpíšková alias Bjukitchen má teď po úspěšné kuchařce (2015) i syna Cipíska, a tak stíhá už jenom jedno jídlo denně – naštěstí jsou to zrovna snídaně. Máte rádi slané, nebo sladké? Klasiku, nebo něco lehkého a zdravého? Inspirativní kuchařka, milovnice starého porcelánu a fanatická trhovkyně Bára nabízí téměř čtyřicet stylových způsobů, jak s chutí vstoupit do nového dne v široké sukni.

.
  • Máme na vybranou: I v pekle může 

Ve své knize, která je víc než jen memoárovou literaturou, nám Edith Egerová předkládá nejen napínavý a působivý příběh vlastního života, ale také inspirativní příběhy svých pacientů. Na jejich pozadí nám ukazuje, že všichni máme na výběr – rozhodnout se vystoupit z role oběti, osvobodit se z pout minulosti a začít naplno žít. Doporučená cena 369 Kč.

.
  • Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Amy Newmarková: Slepičí polévka pro duši

Populární a ceněná série Slepičí polévka pro duši se vrací s dalším výběrem těch nejlepších čtenářských příběhů, tentokrát o moudrosti, k níž člověk dospěje v průběhu života, a o zkušenostech, které přitom nasbírá. Nechte se inspirovat, pobavit či potěšit příběhy o tom, jak lidé „na stará kolena“ změnili profesi, začali cestovat nebo se věnovat novému sportu, přežili těžkou nemoc či ztrátu, našli novou lásku či jak vlastně nikdy neodešli na odpočinek. Doporučená cena 299 Kč.

.
  • Gordon Thomas, Greg Lewis: Stínové válečnice

Kniha poodkrývá dosud neznámá fakta o špionáži a tajných operacích za druhé světové války a odhaluje pozoruhodné příběhy odvážných žen, které se za tímto účelem dobrovolně vypravily na nepřátelské území. Kuráž, energie a důvtip těchto mladých smělých žen napomohly Spojencům probít se z normandských pláží a několika se dokonce podařilo v době vrcholící války proniknout do srdce Hitlerovy říše – do Berlína. Doporučená cena 330 Kč.

.
  • Gert Nygårdshaug: Strom nebeského květu

Vizionářský ekoromán předznamenávající zkázu deštných pralesů, které dnes skutečně čelíme nás zavádí do chvíle, kdy se Jens Oder Flirum ocitá uprostřed evropské války, zamčený v bývalém klášteře. Podaří se ještě uskutečnit Velký plán, kterým chce skupinka odvážných zachránit Evropu od úplné zkázy? Doporučená cena 369 Kč.

.

Tento rok se můžete těšit na mnoho novinek například od Radky Třeštíkové, Michala Viewegha a dalších. Ze zahraničí na pulty knihkupectví znovu zamíří Elena Ferrante i mistři detektivek – Jo Nesbo či Daniel Cole.

  12:07