Plastická chirurgie a muži bylo donedávna spojení, které spolu příliš nekorespondovalo. Časy se ovšem dost radikálně mění. I pánové se chtějí líbit, cítit se spokojeně, být zdraví a vypadat mladě.

______________________________________________________________

Oční víčka

Podle lékařů momentálně muži nejvíce vyhledávají operace horních a dolních očních víček. V první řadě ale hlavně kvůli zdravotním obtížím, které jsou s povislými víčky spojené, ovšem najdou se i tací, kteří tak činí i kvůli mladistvějšímu vzezření. 

Břicho

Populární je u mužů také odstranění nadměrného tuku v oblasti břicha. Kromě klasické liposukce je v tomto případě hojně využí­vaný přístroj Vaser Lipo, který je přímo ideální pro oblasti s tužším tukem: například záda, boky nebo právě břicho. Výhodou je, že hojení je v tomto případě rychlejší a prakticky bez modřin a otoků.

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení trápí stále více mužů, proto mezi oblíbené zákroky na klinikách plastické chirurgie patří jeho odstraňování pomocí aplikace botulotoxinu. Ošetření se provádí ambulantně a pro větší komfort se přibližně hodinu předem nanáší na ošetřovanou oblast znecitlivující krém. Doba efektu této metody je přechodná a individuální. Nejčastěji však k omezení pocení dochází na čtyři až dvanáct měsíců. 

Velká prsa

Možná to někoho překvapí, ale i pánové stále častěji preferují zmenšení prsou! Asi se teď trochu usmíváte, ale pravdou je, že tenhle problém se může velmi neblaze projevit na psychickém stavu postiženého. Většinou se jedná o tuk, který je v oblasti prsou trápí. A pokud nezabírá ­dieta ani cvičení, nezbývá nic jiného než se uchýlit k odstranění přebytečného tuku čili liposukci, která se v těchto případech provádí laserem. Někdy se ale může jednat o zbytnělou tkáň, která se tvoří v důsledku hormonálních změn. I s tím si ale lékaři dokážou poradit. 


Pleš

Nadměrné vypadávání vlasů je pro muže doslova noční můrou. Někdy jsou na vině geny, jindy ho může způsobit třeba stres. Přesto nemusí zoufat. Mnoho klinik plastické chirurgie nabízí své služby všem, kteří touží po hustší hřívě. A právě muži čím dál častěji vyhledávají odborníky, ­kteří se na problém s vypadáváním vlasů specializují. 

Znaménka

Riziko rakoviny každoročně stoupá. A ani muži nejsou k této hrozbě lhostejní a prevenci se snaží nezanedbávat. Rozbor znaménka se provádí digitálním dermatoskopem, a pokud není v naprostém pořádku, chirurgové ho včas odstraní, aby nedošlo k pozdějším komplikacím. 

  9:54