Válcují vás negativní emoce? A čím víc je potlačujete, tím víc se k vám snaží probít? Poradíme, jak je zahnat!

Ze způsobů, jak se rychle a zdvořile rozloučit s negativními emocemi i pesimistickým nastavením, si můžete vybrat ty nejsympatičtější. Mějte na paměti, že jednorázový pokus je na nic. K přeprogramování mozku potřebujete nový zvyk pravidelně a dlouho upevňovat. Ideální je dělat změnu po kouskách, Co třeba...

? Přestat psát smutné smajlíky
I taková zdánlivá drobnost funguje. Už jenom tím, že ve chvíli, kdy se „smutník“ chystáte napsat, si vzpomenete na své předsevzetí bojovat s negací. Moderní emoji nabízejí i jiné alternativy.
? Naučit se říkat ne
Také negativní slůvko „ne“ může mít na váš život pozitivní vliv, zvlášť pokud se ho naučíte používat proti manipulátorům a „vysavačům“. Budete pak lépe snášet, když někdo něco odmítne vám.
? Ventilovat
Negativních emocí se nezbavíte jejich potlačením, ale tím, že se je naučíte kultivovaně vyjádřit a zpracovat. Potlačování totiž může vést až k depresi.
? Být pozitivní
Cestou do práce popřemýšlejte, co pěkného byste mohli po ránu sdělit. Rozbitých praček, nastydlých dětí a ztracených peněženek se i tak jistě sejde dost.
? Nepouštět si zprávy
Podstatné věci se díky internetu stejně dozvíte, proč do sebe denně ládovat tunu neřešitelných hrůz?

Spoustu dalších tipů, jak se zbavit škarohlídkých návyků, najdete v článku v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. Jen za 35 Kč!