Bojíte se chvíle, kdy se děti osamostatní a vy už možná ani nebudete chodit do práce? Zbytečně. V tu chvíli totiž konečně přichází váš čas. Můžete dělat to, co chcete jen vy! Denisa Prošková našla ženy, které se po padesátce vydaly novým svěrem.

Zapomeňte na babičku Boženy Němcové, které bylo v době, kdy o ní spisovatelka psala, padesát tři let, ovšem ilustrátoři i filmaři ji ukazovali jako šourající se stařenku. To by dnes nemohli. Jistě, že třeba udržování si váhy je po menopauze pracnější a otravnější než dřív, ale mnohé padesátnice se svou vizáží i energií vyrovnají třicátnicím.Padesátka je branou do senzačního období (tedy pokud si ji samy nezablokujete pesimistickým smýšlením).  Spoustu věcí můžete začít a možná ještě lepší je, že i odmítnout! Už vás totiž nedrží v šachu starost o nezaopatřené děti, ohledy na vlastní rodiče a okolí, už víte své o partnerském soužití, znáte cenu kompromisů ve vztahu, ale i cenu samoty, v níž kompromisy dělat nemusíte, už znáte svoje limity (modelku už zkrátka dělat nebudete) a díky zkušenostem se díváte na svět s větším nadhledem. Podle toho se i rozhodujete. Štěstí v padesáti totiž přináší hlavně způsob, jakým o sobě a světě přemýšlíte a jak svobodně naplňujete svůj čas.  Podělte se s námi o svůj názor: 


Co pozitivního vám přinesla životní padesátka? Čím plánujete naplnit svoji „svobodnou“ budoucnost? Diskutujte s ostatními čtenářkami. Autorky tří nejoriginálnějších příspěvků odměníme dárkem.


Neuvěřitelné příběhy žen si můžete přečíst v nové Ženě a život na straně 48-56!  23:11,  aktualizováno  25. března 2019 20:57